Володимир Путін наказав своїм військам захопити всю територію Донецької та Луганської областей України до березня, повідомив Kyiv Post високопоставлений чиновник військової розвідки.

 

 

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк заявив, що вже є ознаки того, що Росія готується до нового захоплення Донбасу.

«Ми помітили, що російсько-окупаційні війська передислокують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку», – сказав він Kyiv Post. «За даними військової розвідки України, Путін віддав наказ захопити території Донецької та Луганської областей до березня».

Не зумівши взяти Київ, як передбачалося в його початковому плані щодо окупації України, Кремль радикально зменшив свою мету війни до захоплення Донецької та Луганської областей, які він частково окупував у 2014 році.

Цього тижня в інтерв’ю Kyiv Post радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що вважає, що наступ на Донбасі вже почався, і Росія може вдатися до більш масштабних дій навесні.

«Зрозуміло, що навесні будуть якісь активні заходи», – сказав він. «Проте вже сьогодні ми бачимо такі дії на Луганському та Донецькому напрямках. Тобто йде (російський) наступ».

Проте послужний список Росії за останні 11 місяців війни був невдачею за невдачею, і українські джерела сумніваються, що остання мета досяжна.

Також Черняк сумнівається у вторгненні зі сторони Білорусі, заявивши Kyiv Post, що поки Росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів, вона не матиме достатніх сил і засобів, щоб розпочати масований наступ на Україну з цього напрямку найближчими тижнями.

“Станом на сьогодні сформованих ударних груп немає”, – сказав він. «Немає загрози залучення Білорусі до повномасштабного вторгнення на боці Росії проти України».

Але навіть якщо з Білорусі не розпочнеться широкомасштабний наступ, Україна буде змушена залишити там війська, щоб протистояти будь-яким меншим діям, відволікаючи їх від лінії фронту на сході.

«Це також, безумовно, ризик, який ми повинні враховувати», — сказав Черняк.

Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній ми нерідко чуємо, що новий наступ буде подібним до того, який Росія робила 24 лютого 2022-го.

Що противник одразу піде всім фронтом, що його війська зосередяться на наступі на Київ і т.д.

“Вся ця інформація потрібна росіянам, для того щоб українці, які втомилися від війною, склали руки, щоб скувати нашу волю до продовження опору”, – упевнений експерт.

Він наголошує, що українці по-різному реагують на такі інформаційно-психологічні операції. Саме тому, наголошує Юрій Подорожній, необхідно їх не лише припиняти, а й публічно карати всіх розповсюджувачів проросійських наративів від топ-чиновників та блогерів – до дрібних виконавців та учасників різних ботоферм.

“Це справді завдає шкоди нашій обороні. Чого тільки варте ІПСО щодо мобілізації в Україні. Різноманітні телеграм-канали, які викладають карти, де зараз працюють працівники військкоматів. І якщо переважно українці спокійно ставляться до можливого вручення повісток, то відповідальним за мобілізацію потрібно покращувати комунікацію із суспільством, – вважає експерт. – Не менш вражаюче шкідливе рішення щодо зменшення зарплат військовослужбовцям. Невже зараз, під час війни, це рішення є адекватним? Незважаючи на економічні труднощі, на поспішність попередніх рішень цього робити не можна… А загалом з приводу російського наступу. У народі кажуть, що чим більше шафа, то гучніше падатиме. Генштаб активно готується — і здатний дати адекватну відповідь противнику і цього разу”.