Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вважає, що наступ українських сил на окупованій Росією території сходу й півдня України показав перші ознаки успіху.

Таку оцінку Столтенберг висловив в інтерв’ю USA Today.

За словами генсека НАТО, українські солдати поступово “завойовують позиції”, відвоювавши у російських військ кілька невеликих міст і сіл, водночас застеріг від очікувань швидких і значних успіхів.

“Ми повинні бути готові до того, що цей наступ буде кривавим і важким. У росіян був час на укріплення – це досить важкі оборонні лінії, і прорвати їх – складне завдання”, – підкреслив Столтенберг.

Він зазначив, що російські війська, які зустрічали опір українських сил, були погано оснащені й забезпечені, а також не мали належного командування.

“Але ми бачимо, що українці мають мужність, рішучість звільнити землю… і відтіснити росіян”, – додав генсек.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що контрнаступ України вже триває кілька днів і має призвести до умов, які дозволять Києву якнайвигідніше почати переговори.

У Білому домі також підтвердили початок контрнаступальних операцій України, у зв’язку з чим у Вашингтоні готують нову військову допомогу.

Про це на брифінгу заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

“Очевидно, що бої під час наступальних операцій відбуваються, тут жодних сумнівів немає. Але оцінювати їх має президент Зеленський, а не ми. І також, безумовно, справа Збройних сил України говорити про втрати і здобутки за окремий день”, – сказав він.

Кірбі додав, що США зосередяться на тому, щоб “Україна могла досягти успіху на полі бою”.