Перешкодою для розвитку двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною є емоції та необґрунтовані підозри, яких треба позбуватися.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній з очільником МЗС Угорщини Петером Сійярто пресконференції у Києві, повідомляє Укрінформ.

“Є одна суттєва перешкода для розвитку двосторонніх відносин – це емоції та підозри. Ми окремо сьогодні з Петером поговорили про це. Ми погодилися, що до українсько-угорських відносин треба підходити з гарячим серцем, але з холодною головою”, – сказав Кулеба.

Він акцентував, що категорично засуджує будь-які прояви неповаги до угорської громади України і вважає неприйнятною будь-яку антиукраїнську риторику, яка лунає від окремих кіл Угорщини.

“Немає жодних підстав вважати, що українські угорці схильні до сепаратизму. Так само як немає підстав вважати, що Українська держава хоче завдати будь-якої шкоди українським угорцям. Ми є однією країною, одним суспільством і такими будемо завжди”, – наголосив очільник МЗС.

Також Україна і Угорщина домовилися створити робочу групу з впровадження закону про освіту.

За словами Сийярто, країнам потрібно зробити все, щоб виключити радикальні елементи з двосторонніх відносин.

“Якщо ми знайдемо рішення з цього питання, наші відносини просунуться вперед. Ми зможемо виключити багато факторів невизначеності”, – сказав Сийярто.

Дмитро Кулеба підтвердив заплановане засідання робочої групи з питань освіти.

“Ми домовилися, що найближчим часом відбудеться засідання робочої групи з питань освіти, а також буде проведено онлайн бізнес-форум”, – сказав український міністр.

Відзначимо, що перед переговорами Дмитро Кулеба заявив про те, що нікому не варто думати, що в Києві можна диктувати свої умови.

“Я чекаю від свого угорського колеги та настрою, і конкретних ідей щодо того, яким чином ми будемо рухатися вперед у двосторонніх відносинах, поважаючи один одного. Ніхто не повинен думати, що можна приїхати в Київ і диктувати тут умови”, – зазначив глава МЗС .