Швидке звільнення Півдня України таки можливе. У Повітряних силах пояснили, що для цього потрібно

ЗСУ наступають на півдні України, однак не вистачає одного – підтримки з повітря.

Для швидкого звільнення півдня України Збройним силам потрібне поєднання авіації та артилерії. 

Про це розповів речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“Авіація у суміші з артилерією дійсно може допомогти у швидкому визволенні наших територій”, – сказав він.

За його словами, Україна має штурмову та бомбардувальну авіацію, армійську авіацію Сухопутних військ (ударні вертольоти та Мі-8, які теж є бойовими).

“Це все у нас працює щодня. Ми щодня завдаємо ракетно-бомбових ударів по противнику, винищувачі прикривають це все з повітря”, – зазначив речник.

Проте, на його думку, якби Україна мала сучасні американські літаки із сучасним озброєнням, особливо ракетним, а також радари, які можуть з повітря знищувати системи ППО противника, ударна авіація, яка є в України, могла б допомагати просуванню наземних військ з якомога менших втратами.

“І тут на передову роль виходить наша артилерія. Ми вже отримали HIMARS, гаубиці M777, які за допомогою розвідданих, безпілотних літальних апаратів можуть завдавати ювелірних високоточних ударів”, – додав він.

Варто зазначити, що ЗСУ просуваються вже на Херсонському напрямку. Хоч повільно, але впевнено.

Ці кроки відбуваються в таємничості, щоб ЗСУ могли закріпитися на тій території і потім оголосити про свої перемоги.

Про це начальниця пресцентру сил охорони і оборони оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила 16 липня.

“На Херсонському напрямку ми просуваємося, можливо, не так швидко, як хочеться тим, хто подає позитивні новини, але, повірте, ці кроки дуже впевнені. І саме для того і робляться вони в тиші, в певній таємничості, щоб закріпитися на тій території і потім оголосити про свої перемоги”, – пояснила Гуменюк.