Командування так званої «Объединённой группировки вс рф на юго-западном твд» (офіційна назва російського стратегічного угрупування військ, яке діє на теренах України) провело зміни у структурі командування.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Костянтин Машовець, координатор групи «Інформаційний спротив».

«Угрупування військ «Запорожье», очевидно, ліквідовано. 58-а загальновійськова армія противника, яка діє на Запорізському напрямку, передана до складу УВ «Днепр». Відповідно, 35-а ЗВА й все що східніше від неї, увішла до складу УВ «Восток» в тому числі, 5-а та 36-а ЗВА.», — аналізує Машовець.

Таким чином, до операційної зони УВ «Днепр», окрім Придніпровського напрямку, увійшов ще й Токмацько — Мелітопольский, а більша частина так званого «сухопутного коридору» між Кримом та Донбасом, тобто решта окупованого Приазов’я, знову опинилась у зоні відповідальності УВ «Восток».

З чим це пов’язано й навіщо, можливо тільки здогадуватись. Але, очевидно, що противник намагається таким чином сконцентрувати усі дії своїх військ, які оперують у Кримському напрямку, під єдиним командуванням.

«Наскільки я розумію, виділення, свого часу, окремого УВ «Запорожье» зі складу УВ «Восток», ймовірно було спрямовано на те, щоб поліпшити рівень управління російськими військами та матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) саме на напрямку основного наступу ЗСУ у літньо-осінній кампанії 2023-го року. Однак, протягом останнього часу, цей поділ визнано, у сфері бойового та оперативного управління військами та МТЗ, малоефективним, або, на даному етапі, після зупинки українського наступу, його існування, в якості окремого угрупування військ — визнано недоцільним.», — наголошує Костянтин Машовець.

Машовець додає, що наразі продовжуються спроби противника ліквідувати тактичні плацдарми ЗСУ на лівому березі Дніпра. Зокрема, нещодавно повернуті в район с.Кринки підрозділи 810-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП) противника здійснили серію атакуючих\штурмових дій передових позицій ЗСУ в цьому районі, але все безрезультатно. Разом з тим, противник, очевидно, готується до відновлення активних дій у острівній частині дельти Дніпра та наступальних дій у рамках «війни спецназів» у цьому районі…із наближенням та настанням весняного періоду.

Зокрема, за словами військового аналітика, в район м.Гола Пристань противник з тимчасово окупованого півострова Крим перемістив до 20-и одиниць багатоцільових надувних моторних човнів із «жорстким» корпусом пр.БЛ-680/820 (місткість 8-14 осіб, швидкість – до 25 вузлів) зі складу нещодавно сформованого у 810-й обр МП «дивизиона речных катеров».

Водночас у тактичних тилових районах смуг оборони 61-ї та 810-ї обр МП противника зі складу УВ «Днепр», спостерігається розгортання цілеспрямованої серії тренувань особового складу, щодо його дій під час висадки річкового десанту на необладнане узбережжя та ведення штурмових дій у прибережній зоні.

«Найбільш ймовірним напрямком атакуючих\штурмових дій противника у цьому районі може стати острів Білогрудий, з метою повного витіснення підрозділів ЗСУ з нього й взяття його під повний контроль… а також — подальших дій по напрямку на с.Берегове та Янтарне. У складі 61-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП) противника, для виконання цього завдання, вже приступили до формування 1-2-х зведенних штурмових рот «посиленого типу»», — резюмує Костянтин Машовець.