Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ скликає в понеділок, 6 січня, позачергове засідання Північноатлантичної ради, яке розгляне ситуацію на Близькому Сході в зв’язку з подіями навколо Іраку, повідомляють світові інформагенції.

Столтенберґ ухвалив рішення скликати зустріч після консультацій із союзниками.

Іранський генерал, командувач силами «Кудс» 62-річний Касем Солеймані загинув внаслідок авіаудару США в столиці Іраку Багдаді. Пентагон заявив, що президент США Дональд Трамп затвердив авіаудар зранку 2 січня.

Парламент Іраку ухвалив резолюцію із закликом до виведення всіх іноземних військ із території країни. Це стало реакцією на вбивство іранського генерала Касема Солеймані в аеропорту Багдада 3 січня.

Україна і надалі отримуватиме підтримку США для протидії РФ в чорноморському регіоні, проте їй слід звернути увагу на агентів РФ в Одесі.

Нагадаємо, екс-командувач військами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що Україна повинна відчувати не тільки матеріальну підтримку Заходу, а й психологічну.

За його словами, зараз спостерігається дуже сильна підтримка України Конгресом США та адміністрацією американського президента Дональда Трампа.

– Тому вона триватиме… Зокрема, ми все чекаємо постачання обладнання та озброєнь, які допоможуть зміцнити оборону українських берегів Чорного моря. Водночас, Україні слід уважніше придивитися до своїх власних зусиль у цьому напрямку. Зокрема, придивитися до російського бізнесу та агентурної мережі в Одесі, – сказав Ходжес.

Генерал-лейтенант додав, що РФ цілком може влаштовувати ситуація, яка склалася в чорноморському регіоні та на Донбасі.

Також Ходжес вважає, що в Чорному морі НАТО потрібно розширюватися, щоб ефективно протистояти агресивному Росії.

«Три натовських члена в регіоні – Туреччина, Румунія і Болгарія – підтримують український суверенітет, але цього недостатньо для ефективної протидії Росії. Альянс працює в регіоні – і не тільки у військовій, але і в дипломатичній та економічній сферах », – повідомив Ходжес.

При цьому американський генерал додав, що, відповідно до умов міжнародних конвенцій, дуже обмежена кількість натовських кораблів має право перебувати в акваторії Чорного моря.

«Тому доводиться розробляти альтернативні механізми стримування Росії і приділяти більше уваги союзникам НАТО, особливо Туреччини. Адже вона є тією точкою, де перетинаються європейський, чорноморський і близькосхідний напрямки стратегії НАТО. Альянсу доводиться брати це до уваги і враховувати турецькі інтереси », – резюмував він.