Сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують вживати заходів для відбиття атак противника в напрямку міста Часів Яр. Про це повідомив заступник командира батальйону ударних БпАК «АХІЛЛЕС», 92 окрема штурмова бригада Олесь Маляревич під час ефіру українського телеканалу.

Він зауважив, що разом із 92 окремою штурмовою бригадою інші підрозділи Сил оборони здійснюють оборонні операції на південь від Бахмуту та в районі міста Часів Яр.

«Ситуація продовжує бути напруженою, оскільки ворог визначив Часів Яр як одну із пріоритетних цілей. Окупанти продовжують штурмувати наші позиції 24/7. Втім, сьогодні Сили оборони роблять все можливе, щоб Часів Яр був захищений і не окупований», — розповів Маляревич.

Військовий зауважив, що успішність оборони кожної окремої позиції сприяє ефективній обороні по всій лінії фронту.

«Ситуація дуже динамічна і все може змінюватись дуже швидко. Це війна. Сили оборони можуть втратити окремі позиції, потім відбувається їх повернення. Варто наголосити, що кожна позиція це лінія оборони та особовий склад. Важливо тримати оборону на кожній позиції для того, щоб вдало оборонятись по всій лінії фронту», — резюмував він.

Нагадаємо, начальник прес-служби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш раніше розповідав, що на Бахмутському напрямку російські загарбники намагаються захопити Іванівське і Богданівку, де бої вже ведуться у межах населеного пункту.

«На Бахмутському напрямку, звичайно, що проводяться усі необхідні інженерні і фортифікаційні заходи, аби утримати противника. Однак, ворог продовжує сунути в бік району населеного пункту Іванівське та в район Богданівки, там уже йдуть бої у межах міста. Ворог продовжує підтягувати свої потужні резерви. Крім того, постійно наносить свої удари дронами-камікадзе, такими як «Ланцет», коригує свою артилерію за допомогою таких дронів як «Зала» та «Орлан», і також активно застосовує FPV-дрони», — сказав Євлаш.

Крім того, російські окупанти дуже активно застосовують штурмові групи «Шторм Z», «Шторм V», мотострілецькі полки та бригади, які продовжують штурмувати позиції наших захисників на фронті. На сьогодні відомо, що на Бахмутському напрямку, силами оборони відбито 15 атак противника в районах населених пунктів Богданівка, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка. 

У свіжому звіті Інституту з вивчення війни (ISW) йдеться, що російські війська просунулися в районі Бахмута, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі немає. 

Російські воєнкори стверджували, що окупанти просунулися в Іванівському, однак ISW не побачив візуального підтвердження цьому твердженню.

В Інституті також повідомили, що окупанти просунулися в районі Авдіївки. На кадрах із геолокацією видно, що вони просунулися в Орлівці та Тоненькому.

Аналітики зазначили, що російські воєнкори заявили, нібито російські сили просунулися в районі Степового, Новобахмутівки та Невельського, але ISW не побачив візуального підтвердження цих тверджень.

Позиційні бої тривали в районі Донецька, проте підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не відбулося. І хоча росіяни заявили про просування в районі Новомихайлівки, Георгіївки та Красногорівки, ISW не підтвердив цього. Також аналітики зазначили, що українські мінні поля на захід від Донецька ускладнюють російські наступальні операції.