Ситуація на півдні України залишається складною, утім, її контролюють українські Сили оборони.

Про це в ефірі телемарофону “Єдині новини” повідомила керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

За її словами, ворог продовжує завдавати авіаударів на півдні України.

“Ситуація на півдні України залишається стабільно складною, але контролюється Силами оборони попри те, що ворог продовжує авіаудари. Зокрема, вчора ввечері рф знову атакувала Херсонщину керованими авіабомбами. росіяни били по сільськогосподарських угіддях і промисловості”, – сказала вона.

Речниця додала, що за ніч не було людських втрат і постраждалих.

“Минула доба характеризувалася якраз атаками, зокрема і повітряними з використанням дронів, з яких, проводячи розвідку, ворог також скидає ВОГи. рф активно б’є безпосередньо по критичній інфраструктурі, медичних об’єктах”, – заявила керівник об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь”.

Зокрема, росіяни, нехтуючи правилами та нормами міжнародного гуманітарного права, продовжують тероризм, додала вона.

Всі ми розуміємо, що світ чекає на великий контрнаступ ЗСУ. Росія зливає фейкові плани в Інтернет, а українська влада каже, що про реальні наміри знають не більше 5 людей на планеті. Однак це не заважає експертам будувати здогади з приводу контрнаступу та аналізувати інформацію, що надходить з відкритих джерел, – пише 1news.

Очевидна ознака підготовки контрудару – атаки по логістичним центрам та складам у глибині оборони окупантів. В останні дні не можна не помітити кратне збільшення таких ударів у районі тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області. Мелітополь називають воротами до Криму, і саме Південь Запорізької області завжди вважався головним напрямом українського контрудару.

Південь виглядає як більший приз, зазначає CNN: це можливість розрізати російський сухопутний коридор до окупованого Криму, успішний удар зробить оборону тих частин Херсонської області, які все ще утримує РФ, неспроможною. Це також може прокласти шлях для відновлення контролю над Запорізькою АЕС та каналом, який постачає прісною водою Крим, вважає CNN.

Проте, Катерина Степаненко з Інституту вивчення війни у Вашингтоні зазначає, що було б помилкою зосередитись лише на одному напрямку. Наступ на сході та півдні може бути взаємопідтримуючим, що створить для росіян додаткові проблеми.

Контрудар добре підготовлених сил у районі Бахмута міг би сигналізувати про початок наступальних дій, вважають американські експерти.

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що контрнаступ збройних сил України, ймовірно, розпочнеться найближчими тижнями. Україна готує кілька нових бригад, кожна з яких складатиметься із кількох тисяч військових.

“Українські джерела вже повідомляли, що вони формують чи вже сформували шість-дев’ять нових бригад для контрнаступу”, – стверджує Степаненко.

Росія, звісно, добре розуміє, що Україна планує наступальні операції. Останні кілька місяців вона використала для підготовки кількох рівнів оборони, особливо на півдні.

Осіння мобілізація в Росії не надто вплинула на ситуацію на полі бою, а повідомлення про розбіжності та погане керівництво в системі збройних сил РФ свідчать про те, що російський потенціал вичерпується, зазначає CNN.

На думку співрозмовників СNN, Росія має проблеми із формуванням “підготовленої військової сили”. Агресор не докладає зусиль для запуску другої хвилі мобілізації та відчуває труднощі з підготовкою людей.