Посол України в Німеччині Олексій Макєєв розкритикував заклик колишніх високопоставлених політиків і профспілкових діячів Соціал-демократичної партії Німеччини, до якої входить і канцлер ФНР Олаф Шольц, до мирних переговорів між Росією та Україною

Про це Макєєв заявив у коментарі агенції DPA.

“Цей заклик до миру – не першоквітневий жарт. Це чистий цинізм стосовно численних жертв російської агресії”, – сказав український посол.

Він додав, що такі заклики мають лише одну мету – “Приховати злочини Росії і, відповідно, відповідальність російського режиму”.

“З огляду на жорстоку російську агресивну війну проти України єдиним можливим закликом до миру є: “Пане Путін, негайно виведіть свої війська з усієї української території!”, – наголосив Макєєв.

Опубліковане в суботу звернення під назвою “Укладіть мир!” було ініційоване істориком Петером Брандтом – сином колишнього канцлера ФРН Віллі Брандта, архітектора “нової східної політики”, яка призвела до зближення ФРН і НДР, ексголовою Німецької конфедерації профспілок Райнером Гофманом та колишнім депутатом парламенту від СДПН Міхаелем Мюллером.

У зверненні канцлера Німеччини Олафа Шольца закликають співпрацювати з Францією, щоб переконати країни Бразилії, Китаю, Індії та Індонезії виступити посередниками з метою швидкого припинення вогню в Україні.

“Це було б необхідним кроком для припинення вбивств і вивчення можливостей для миру. Тільки тоді можна буде прокласти шлях до спільного порядку безпеки в Європі”, – вважають автори звернення, під яким підписались кілька колишніх політиків партії Шольца.

Зазначимо, що Соціал-демократична партія Німеччини попри підтримку України продовжує закликати до якнайшвидшого миру та переговорів.

Приміром, лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютцерніх заявляв у січні, що “ми маємо наполегливо намагатися врегулювати конфлікт Росії та України шляхом дипломатії”.

Додамо: Зеленський заявив, що Україна буде силою вибивати ворожі війська зі своїх територій, якщо вони не погодяться вийти самостійно.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо російські загарбники хочуть якихось переговорів, то спочатку вони повинні вивести свої війська з України без бою.

Про це голова держави заявив на пресконференції за підсумками Бучанського саміту щодо справедливості та відповідальності за російську агресію, в якому взяли участь 47 держав і організацій.

Зеленський зазначив, що Україна вже запропонувала Формулу миру, в якій прописаний кожен крок, який повинні виконати сторони. Якщо Росія погодиться на його виконання, то це “однозначно призведе до закінчення війни”, бо в Україні всі прагнуть лише миру.

Голова держави наголосив, що Україна готова сідати за стіл переговорів лише з відповідальними державами, тому будь-який діалог можливий лише після виведення всіх ворожих військ з української території.

“А якщо ми будемо силою вибивати їх усіх до кінця — то з такими людьми нема про що говорити в цілому. Тому що ми втратимо людей. Буде велика кількість жертв. Про що з цими людьми в цілому говорити? Вони повинні бути ізольованими, нерукоподатними”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що будь-яке припинення вогню означатиме право Росії залишитися на окупованих територіях України, чого категорично не можна допустити. Таким чином він прокоментував “мирну ініціативу” співучасника російської агресії проти України, білоруського диктатора Олександра Лукашенка.

“Будь-яке припинення вогню буде означати право Рф залишитися на окупованих територіях. Цього категорично не можна допустити. Україна має право переміщувати на своїй території війська і техніку так, як вважає за потрібне”, – йдеться в повідомленні Подоляка.