Військова операція зі звільнення Луганської області буде складною. Російські окупанти встигли закріпитися на території регіону і отримали підтримку у вигляді бойовиків так званої “ЛНР” і сил, які втекли з Харківщини.

Таку заяву зробив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону. Він повідомив:

“У ворога там було формування, це так зване “ЛНР”, яке він використовував в якості плацдарму для підготовки нападу на нас, в тому числі створивши там цей корпус “народної міліції ЛНР”. Він під керівництвом російських офіцерів готувався до війни постійно, тренувався, коли була Операція об’єднаних сил”.

Череватий також зазначив, що окупанти організували інженерне обладнання позицій. А угруповання ворожих військ у Луганській області посилили окупанти, які зуміли втекти з Харківщини та Лиману. Це вплинуло на тактику дій ЗСУ. Українські захисники не проводять лобові атаки, а завдають ударів високоточною зброєю і здійснюють швидкі контрнаступи.

“Ми максимально їх вражаємо спочатку вогнем, в тому числі високоточними боєприпасами, і тільки з’являється можливість, як це було в останній раз в Макіївці, ми звільняємо досить швидко. Просто для цього потрібен час”, — заявив Череватий.

Після низки поразок російським окупантам залишається здобувати хоч якісь “перемоги” лише на тактичному рівні. Як прогнозує речник Східного угруповання військ Сергій Череватий, у планах російських військових – захоплення Луганської та Донецької областей. Після чого окупанти можуть націлитись на взяття всієї Запорізької області.

“Оскільки протягом усієї війни і навіть раніше одним із наративів російської пропаганди було так зване “звільнення Донбасу”, то зрозуміло, вони хочуть вийти на кордони Луганської та Донецької області. І, вийшовши на ці кордони, у їхніх планах можливо, далі вони б хотіли повністю захопити Запорізьку область.За їхніми законами, це нібито “територія РФ”, – сказав Череватий в ефірі телемарафону.

Втім, за його словами, головним опонентом у цій сутичці є ЗСУ, які до цього зривали всі так звані “плани противника” і робитимуть це далі, а також докладуть зусиль для того, щоб у ворога більше не було таких намірів.

Попри всі амбіції ворога, зараз у Луганській області російські війська зазнають поразки і більше обороняються, ніж атакують, додав речник Східного угруповання військ.

А ось на думку українського військового експерта ОлексанДра Коваленка, Російським окупантам загрожує черговий, стрімкий каскадний обвал оборони. Тепер на Луганщині.

“Командування РОВ усвідомлює, що так само як на правобережці Херсонщини, в районі Сватового їм найближчим часом доведеться приймати “непросте” рішення. Адже та ситуація, яка там вимальовується, поки що не має чітких контурів, але дуже відчутна як оперативне оточення.

Саме у зв’язку з цим зараз можна побачити насичення сватівського напряму підрозділами РВВ, які мають зміцнити локацію для її утримання. Утримання того, що вже так зрозуміло – утримати не вдасться.

Наприклад, окупанти в районі Старобільська розгорнули свіжу та боєздатну БТГр зі складу 1 ТА. Свіжий ресурс, який зараз у війську окупантів великою рідкістю. Та ще й має комплектацію з техніки.

Тобто, командування РОВ, усвідомлюючи своє програшне становище, все ж таки насичує локацію, щоб потім все одно вивести і бігти, або… Або вони готують шляхи для безпечнішого та комфортнішого відходу сил та засобів до Старобільська.

На мій погляд, якщо ВСУ прорватиме їхню оборону в районі Сватового, то утримання контрнаступу для РВВ не буде можливим аж до околиць Старобільська. Це буде черговий, стрімкий каскадний обвал їхньої оборони.

У зв’язку з цим, не явно, прямо в локації Сватові, а саме в районі Старобільська розгортання дуже свіжих і досить боєздатних ресурсів, говорити про те, що командування РВВ розпочало формування умов для прийняття рішення”.