Іран та Росія уклали угоду про виробництво безпілотників на російській території. Про це написав The Washington Post із посиланням на дані розвідок США та інших західних країн.

За інформацією видання, Москва непублічно досягла угоди з Тегераном про початок виробництва сотень безпілотників на території РФ.

Як повідомили троє посадовців на умовах анонімності, російські та іранські чиновники завершили угоду під час зустрічі в Ірані на початку листопада, і обидві країни швидко рухаються до передачі проєктів і ключових компонентів, що може дозволити почати виробництво протягом декількох місяців.

Для Москви ця угода може задовольнити гостру потребу в високоточних боєприпасах, яких не вистачає після дев’яти місяців бойових дій. За словами офіційних осіб, угода також пропонує суттєві економічні та політичні вигоди для Ірану.

Лідери Ірану можуть вважати, що вони зможуть уникнути нових санкцій, якщо безпілотники будуть фізично зібрані в Росії, вважають чиновники.

Російські заводи раніше провели незначні переробки деяких із придбаних у Ірану безпілотників, змінивши, наприклад, назву і колірну гамму, щоб вони більше нагадували російські. Але до цього часу не було власного виробництва БПЛА іранської розробки на російській землі, пише видання.

Зазначимо, що раніше Іран пообіцяв надати Росії ракети класу “земля-земля” на додачу до ще більшої кількості безпілотників.

 Про це повідомили Reuters два високопоставлених іранських чиновники і два іранських дипломати.

Угода була узгоджена 6 жовтня, коли перший віцепрезидент Ірану Мохаммад Мохбер, два високопоставлених чиновники з потужної іранської Революційної гвардії і чиновник з Вищої ради національної безпеки відвідали Москву для переговорів з Росією про постачання зброї.