Адміністрація Байдена схоже хоче перейти до більш радикальних рішень, у зв’язку з загрозою вступу США в війну. Зокрема, Білий дім заявив, що застосує вето до законопроєкту про допомогу Ізраїлю. Адміністрація Байдена хоче включити допомогу Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки кордонів у загальний пакет заходів підтримки.

“Адміністрація настійно закликає обидві палати Конгресу відхилити цей політичний виверт і натомість швидко відправити двопартійний закон про надзвичайні додаткові асигнування національної безпеки на стіл президента”, – йдеться в заяві.

Протягом кількох місяців адміністрація Байдена разом із демократами та республіканцями Сенату працювала над законопроєктом, що об’єднує реформування імміграційної системи, фінансування прикордонної безпеки, а також надання коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та партнерам в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Білий дім висловив рішучу протидію “цьому виверту”, стверджуючи, що він не забезпечує безпеку кордону, не допомагає Україні захиститися від агресії Путіна, не підтримує безпеку американських синагог і мечетей, а також відмовляє в гуманітарній допомозі палестинським цивільним особам, які у своїй більшості складаються з жінок і дітей.

Зауважимо, що початок війни Путіна з НАТО, до складу якого входить і США, стає все реальнішим.

Відомо, що НАТО розпочне найбільші військові навчання за останнє десятиліття за участю близько 90 тисяч солдатів. Сценарій навчань – напад росії на територію країни-члена Альянсу та запуск п’ятої статті договору. Судячи з заяв європейських політиків і чиновників за останній місяць, такий сценарій у НАТО вважають дедалі реальнішим, причому в досить близькому майбутньому.