Служба безпеки України виявила ворожу агентурну мережу ФСБ. Серед затриманих осіб — інженерка оборонного заводу та чиновниця міськради на Донеччині. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Під час спецоперації правоохоронці затримали 5 російських агентів, які діяли в Одеській, Запорізькій та Донецькій областях.

«Зловмисники розвідували місця найбільшого зосередження особового складу та військової техніки ЗСУ на прифронтових територіях», — йдеться у повідомленні.

Крім того, фігуранти намагалися виявити склади з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами Сил оборони. Також зловмисників цікавили геолокації та особливості роботи промислових потужностей, де ремонтують важке озброєння українських військ.

«Для конспірації учасники російської агентури діяли окремо один від одного, але були ‘підзвітні’ єдиному куратору ворожої групи – кадровому співробітнику ФСБ. Його установчі дані вже відомі співробітникам СБУ», — вказано у повідомленні.

Серед затриманих була посадовиця відділу однієї із міськрад Донеччини. Крім неї в області знаходились ще двоє ворожих агентів – екс-керівник місцевого комунального підприємства та мешканка Краматорська.

«Іншою учасницею ворожої групи виявилася інженерка-технологиня одного із оборонних підприємств Запоріжжя. Фігурантка ‘зливала’ до ФСБ розвіддані щодо ремонту бойової техніки на виробничих потужностях заводу», — додали в СБУ.

Ще одним російським агентом виявився посадовець транспортної компанії з Одещини. За вказівкою російської спецслужби він збирав інформацію про можливе передавання позашляховиків на потреби ЗСУ.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Їм загрожує довічне ув’язнення.