Інтенсивність бойових дій в Україні зросте найближчими тижнями і справа не у ймовірному контрнаступі ЗСУ, а й у тому, що Росія посилить свої атаки на позиції українців.
Про це заявив командувач Розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг, інформує ERR.
Він заявив, що інтенсивність бойових дій в Україні також різко посилювалася у 2022 році наприкінці квітня. Наразі Росія проводить передислокацію своїх військ на лінії фронту, яка означає, що росіяни готуються до можливого наступу ЗСУ.
У розвідці Естонії заявили, що Росія все ще зберігає ініціативу на полі бою, хоча, за словами аналітиків, військам агресора вже не вистачає можливостей для сильних ударів по всій лінії фронту. Однак це не означає, що Росія не може проводити наступальні дії на окремих ділянках фронту, хоча одночасно на кількох напрямках перешкоджають колосальні втрати в живій силі та техніці, заявив Гросберг.
Він заявив, що за наявними даними розвідки Естонії, Росія вже втратила понад дві тисячі танків, а втрати іншої бронетехніки вже перевищили показник у десять тисяч. Росія не може відновлювати такі втрати за рахунок власного виробництва, але має на складах достатньо техніки для ведення війни протягом, як мінімум, всього 2023 року.
Під час другої хвилі мобілізації росіян можуть відправляти на повномасштабну війну проти України без проходження підготовки. Про це в ефірі телеканалу заявив військовий експерт Владислав Селезньов.
“На першому етапі “часткової” мобілізації росіяни використовували як “гарматне м’ясо” мешканців із російської глибинки, депресивних регіонів і національні меншини, фактично не відправляючи на забій жителів великих міст. Як буде ситуація розвиватися далі? Мій прогноз досить негативний для жителів російських міст-мільйонників”, — підкреслив Владислав Селезньов.
Він наголосив, що з огляду на втрати російської армії в Україні люди на фронт їм потрібні у величезних кількостях.“Коли ми чуємо з вами заяви, мовляв, російська армія не здатна одномоментно “перетравити” 400 тис. російських “чмобіків”, я завжди думаю, що зовсім не обов’язково російським генералам відправляти їх у навчальні центри. Російські навчальні центри здатні поглинути і підготувати до 110 тис. російських новобранців, а ось відразу їх відправити безпосередньо на лінію бойового зіткнення — такий варіант можливий. Історія Російської Федерації до того Радянського Союзу пам’ятає чимало таких прикладів”, — підсумував Владислав Селезньов.
У той же час використовуючи 10-20 тисяч боєприпасів на день під час війни проти України, Росія не може забезпечити їх поповнення в такій кількості. Про це сказав головний редактор видання Defense Express Олег Катков.
Росія вичерпує свої запаси, але мови про те, що вони закінчуються повністю, поки що немає.
Україна ж використовує ресурси максимально ефективно, завдаючи “хірургічних ударів”. При цьому вирішується питання про снаряди для західних систем, наданих Україні. США з квітня передали понад 1,5 млн тільки артилерійських боєприпасів у калібрі 155 міліметрів. У ЄС повертається виробництво боєприпасів, розгортаються нові потужності.
“І це не ситуаційна програма спеціально для України. Насправді йдеться про багаторічну, щонайменше на 7 років програму з виробництва боєприпасів. Це зроблено спеціально для виробників. Річ у тім, що в цивілізованих країнах оборонна промисловість підпорядковується правилам ринкової економіки. І для того, щоб виробники вкладали кошти в розширення виробництва, необхідно гарантувати замовлення, і замовлення не на рік, не на два, а якраз на 7, 10 і більше років.
Чим ми насправді й зайнялися в Європейському союзі, формуючи передачу прав на закупівлю снарядів безпосередньо для всіх армій у вигляді європейської оборонної агенції, яка вже буде розподіляти ці боєприпаси між усіма країнами. І мова вже йде про більш ніж 30 країн, що становлять ядро НАТО”, — сказав Катков.
Зараз армія РФ, за його інформацією, використовує боєприпаси 1960-1970-х років і запаси, які призначалися для експорту.