Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким встановлюється відповідальність водіїв за порушення правил перевезення дітей. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Повідомляється, що Володимир Зеленський поставив підпис під законом про адміністративну відповідальності за порушення правил перевезення дітей в автомобільному транспорті.

“Чинним законодавством не було передбачено норми, яка встановлювала б відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Реалізація закону забезпечить усвідомлення ступеня відповідальності осіб, що перевозять дітей, і тим самим підвищить рівень безпеки дітей на дорозі, сприятиме зменшенню дорожньо-транспортного травматизму та смертності дітей. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування”, – пояснили в Офісі президента.

Як відомо, цей законопроект був затверджений Верховною Радою 29 жовтня. У документі прописано, що штраф за порушення правил перевезення дітей був встановлений на рівні 510 гривень (при першому порушенні) і 850 гривень (при повторному порушенні, скоєному в протягом року).

Виносити вердикти у цієї статті і штрафувати українців можуть співробітники патрульної поліції.

Додамо, що заборона на перевезення дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або не досягли 12-річного віку, в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, діяла на території України і раніше. (вона прописана в Правила дорожнього руху). Але відповідальність за його невиконання українцям не була передбачена.

Сам автор закону Дмитро Шпенов підкреслив, що нововведення також будуть поширюватися на таксі.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше ми повідомляли про те, що українським підприємцям збільшили штрафи в 10 разів. І це пов’язано з тим, що днями Рада затвердила в першому читанні законопроект № 2172 «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду». 

Даний документ, у першу чергу, торкнеться ті компанії, які торгують нехарчовими продуктами.

За умови, що нинішня Рада працює у “турборежимі”, цей документ цілком може запрацювати вже з початку наступного року.

Завдяки законопроекту, дозволять інспекторам виходити на перевірки тільки в тому разі, коли буде документально підтверджений факт небезпеки тієї чи продукції або інформація про те, що вона не відповідає визначеним вимогам.