Переговори Президентів України і Росії Володимира Зеленського і Володимира Путіна може організувати Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Про це заявив офіційний представник турецького лідера Ібрагім Калин, повідомляє агентство Anadolu.

Повідомляється, що у Анкари хороші відносини як з Києвом, так і Москвою.

“Президент Туреччини може внести конструктивний крок і організувати діалог Путіна і Зеленського, що сприятиме зниженню напруженості”, – сказав Калин в інтерв’ю виданню.

За його словами, у Туреччини склалися хороші відносини як з Україною, так і Росією. Він також зазначив, що Анкара не схвалює і не підтримує будь-який конфлікт між Києвом і Москвою.

“Багато західних країн не мають конструктивних прямих відносин з Росією, але Туреччина володіє цією особливою позицією”, – додав представник Ердогана.

Нагадаємо, раніше Ердоган заявив, що Туреччина може стати посередником між Україною і Росією.

“Наша позиція тут ясна. Ми за мир у регіоні, особливо щодо кримських татар. Ми багато разів обговорювали ці питання з дружньою Росією, особливо з паном Путіним”, – відповів Ердоган.

За його словами, Туреччина зацікавлена, щоб у регіоні встановився світ.

“З цього приводу буде посередництво, ми обговоримо це питання з ними. Ми хотіли б брати участь у вирішенні цього питання, розвиваючи ці переговори як з Україною, так і з Путіним”, – додав він.

Реакція Кремля була очевидною. За словами Пєскова, Росія не є стороною конфлікту щодо Донбасу.

“Справа в тому, що Росія не є стороною конфлікту щодо Донбасу, і на такому саміті знайти шляхи вирішення проблеми буде неможливо. Стороною конфлікту є з одного боку Київ, а з іншого боку – представники самопроголошених республік”, – додав Пєсков.