Президент України Володимир Зеленський хоче мати поруч із собою людей, які впевнені, що Україна переможе Росію в цій війні. Про це пише The Times. Також зазначається, що звільнення Залужного може зробити його конкурентом на посаду президента.

«Хоча Залужний не подав жодних ознак того, що в нього є політичні амбіції, критики Зеленського бачать у ньому можливу заміну президента», — ідеться в статті.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував інформацію про можливу зміну керівництва Збройних сил України.

Як він підкреслив під час інформаційного телемарафону, в Україні проводиться аудит дій верховного командування Збройних сил за останні два роки, щоб оцінити доцільність подальших кадрових змін.

Відповідаючи на запитання щодо інтерв’ю президента Володимира Зеленського, в якому говорилося про необхідність реформування армійського керівництва, представник Офісу президента уточнив, що існує певна «нова ситуація» у зв’язку зі становищем війни.

«Ми сьогодні перебуваємо в певній стагнації. Не по лінії фронту, а в певній стагнації, тому що треба розуміти, що в цій війні є нова ситуація», — каже він.
Водночас Подоляк також додав, що проводиться перевірка всього, що відбувалося протягом двох останніх років, і на основі результатів аудиту можуть бути прийняті кадрові рішення.

Раніше у WP розповіли, чому Зеленський зволікає з відставкою Залужного. Затримка свідчить про нерішучість президента або навіть про сум’яття, оскільки потенційні кандидати не хочуть братися за роботу головного командувача Збройних сил України.

У Києві ще не обрали заміну головнокомандувача Збройних сил України Валерію Залужному. Про це повідомляє видання The Washington Post із посиланням на чиновника з Міністерства оборони України.

Журналісти вказують, що можливо потенційні кандидати на посаду головнокомандувача ЗСУ «не бажають братися за цю роботу».

«Затримка свідчить про нерішучість президента, глави адміністрації Андрія Єрмака та міністра оборони Рустема Умерова або про сум’яття, оскільки потенційні кандидати, можливо, не бажають братися за цю роботу з огляду на слабкі перспективи поліпшення ситуації на полі бою в Україні найближчим часом», — йдеться у статті.
Один з українських високопосадовців, який звернувся до The Washington Post, вказав, що з одного боку заступником Залужного може бути хтось із молодих офіцерів, які вже проявили свою ефективність на полі бою, але можуть не мати достатнього досвіду управління.

З іншого боку, вибір досвідченого головнокомандувача може призвести до залишення на посаді «менталітету старої школи». Серед кандидатів на посаду називають голову ГУР Кирила Буданова та командувача Сухопутних військ Олександра Сирського.

Також The Washington Post із посиланням на одного зі співрозмовників стверджує, що «Зеленський має намір призначити Залужному нову посаду, можливо, з метою згладжування суспільного невдоволення». Зазначається, що головкому, за інформацією видання, пропонували посаду посла, але Залужний не може покинути свою посаду в ЗСУ, оскільки в Україні діє воєнний стан.

Видання також наголошує, що напруженість у відносинах між Залужним і Зеленським зросла через різницю у поглядах на мобілізацію.

Нагадаємо, Financial Times із посиланням на чотирьох осіб, знайомих із перебігом обговорень, пише, що Зеленський пропонував генералу Залужному посаду радника з оборони, але той відмовився. Водночас президент нібито «дав зрозуміти», що незалежно від відповіді Залужного, той буде відсторонений від своєї нинішньої посади.

У статті говориться, що рішення стосовно Залужного нібито «вже прийнято», проте його ще не оголошено офіційно після розголосу в ЗМІ.

Видання Bild із посиланням на джерела писало про те, що Зеленський хотів звільнити Залужного, але змінив рішення протягом години. Проти такого рішення глави держави нібито виступили глава розвідки Кирило Буданов і командувач української армії Олександр Сирський.

Згідно з цитуванням військового експерта Густава Гресселя з Європейської ради з міжнародних відносин, Зеленський, за його словами, мав намір призначити генерала Сирського новим головнокомандувачем ЗСУ, «через те, що він більш лояльний до президента». Однак багато інших генералів вважають за краще Залужного, оскільки його характеризують як «більш гуманного» і «ближчого до військ».

«Їхній опір призвів до скасування рішення президента протягом години в понеділок», — пише Bild.