Спостерігачі ОБСЄ не можуть виконувати свої функції в окупованому Донецьку. Їх фактично заблокували у готелі, в якому вони мешкають.

Про це повідомляє 24 канал.

А проте на решті непідконтрольних українській владі територіях Донецької області Спостережна місія працює. Це ж стосується й окупованої частини Луганської області.

Місія ОБСЄ, попри негаразди у Донецьку, загалом продовжує роботу.

Попри блокування, СММ ОБСЄ залишається у Донецьку. Та виконувати свої функції (виїжджати на патрулювання території) спостерігачі не можуть, поки не почувають себе у безпеці. Про це повідомила представниця ОРДО у Тристоронній контактній групі від України Тетяна Іванова.

Це тільки на території Донецька. На всій іншій території місія ОБСЄ продовжує свою роботу,– наголосила вона.

Також в ОБСЄ відповіли на запит українських журналістів щодо ситуації, яка склалася із роботою СММ в Луганській області. Там запевнили, що спостерігачі продовжують працювати на непідконтрольній українській владі території – всюди, окрім Донецька.

У зв’язку з протестом біля готелю, де в непідконтрольному урядові Донецьку проживають члени місії, СММ не має можливості відрядити з нього жодного патруля для виконання доручених завдань. Патрулювання в непідконтрольних урядові районах у Луганській області продовжується згідно з мандатом місії,– запевнили в ОБСЄ.

Тим часом “мітингувальники” перед готелем у Донецьку вже встановили намети та біотуалети.