Президент Росії Путін цинічно брехав на інтерв’ю що не має територіальних претензій до країн Балтії. Нагадаємо, що те саме він говорив перед повномасштабним вторгненням в Україну. Тим часом аналітики вважають, що напад на країни НАТО активно планується Кремлем.

Президент Російської Федерації Володимир Путін у своєму інтерв’ю американському журналістові Такеру Карлсону заявив, що в Росії немає ніяких планів направлення своїх військ до Польщі або Латвії. Це відео було опубліковане 9 лютого на каналі Карлсона.

У відповідь на запитання про те, чи стурбоване НАТО можливістю того, що широкомасштабна російська агресія проти України може ескалюватися у глобальну війну або навіть ядерний конфлікт, Путін сказав: «Вони говорять про це і намагаються залякати своє населення уявною російською загрозою. Це очевидний факт. […] Це фейк. Розпалюють російську загрозу».

Карлсон уточнив у Путіна, чи він може уявити сценарій, за якого Росія направить свої війська, наприклад, до Польщі або Латвії.

«Тільки в одному разі: якщо з боку Польщі буде напад на Росію. Чому? Тому що в нас немає жодних інтересів ні в Польщі, ні в Латвії – ніде. Навіщо нам це? У нас просто немає жодних інтересів. Самі загрози», – сказав російський президент.

Політолог, викладач КНУ ім. Тараса Шевченка Петро Олещук висловив свою думку з приводу можливого нападу Росії на країни Європи:

«Ми спостерігаємо перший етап офіційної інформаційної підготовки до агресії російської імперії стосовно Литви, Латвії та Естонії. Характерно, що і там жителі відразу зрозуміли ситуацію, розпочавши програми з укріплення кордону. Протягом тривалого часу єдиним фактором, що стримував російського агресора, була «П’ята стаття НАТО», яка мала гарантувати захист з боку США. Але США стрімко втрачають будь-яку волю та бажання захищати когось та надавати допомогу, увійшовши в період політичних турбулентностей. Коли ці турбулентності досягнуть певного рівня, спокуса випробувати Захід на міцність стане для росіян надто серйозною.», — стверджує він.