Завдяки ударам ЗСУ окупанти практично відрізані від постачання на Правобережжі Херсонщини. Попри це, ворог намагається утримати цю територію.

Про це розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, важко сказати, чи справді росіянам дав наказ не відступати особисто путін.

Втім, те, що частина російська армії намагається утримати Правобережжя Дніпра, – вкрай нелогічно.

З військової точки зору абсолютно безглуздо залишатися у цій “мишоловці”, відрізаній від постачання, і стояти до останнього, втрачаючи солдатів. Набагато правильніше було б організовано відійти,– наголосив Нарожний.

Як зазначив військовий експерт, яскравим прикладом гарних дій у схожій ситуації можна вважати відхід ЗСУ від Сєвєродонецька у червні.

“Коли ми вже не могли стримувати атаки росіян, то відійшли, зберегли сили і змогли завдати нового удару ворогу”, – сказав він.

Чому росіяни не відступають з правого берега Дніпра

Нарожний зазначив, що логіка керівництва російської армії зрозуміла. Після ганебної поразки на Харківщині окупанти не можуть дозволити собі втратити ще й Херсон.

2 такі серйозні поразки підряд стали б дуже сильним ударом по самолюбству путіна,– сказав військовий експерт.

Коли очікувати розгрому окупантів на Херсонщині

Втім, у росіян немає жодних шансів якось змінити ситуацію на свою користь на правобережжі Херсонщини.

Там гра в одні ворота, там без варіантів. У військ, які відрізані від усіх ліній постачання, скоро закінчаться боєприпаси та їжа. Це буде черговий розгром російської армії,– наголосив Нарожний.

Військовий експерт нагадав, що, за його попередніми прогнозами, окупанти почнуть масово втрачати позиції на Херсонщині вже за місяць.

“Я казав це 2 – 3 тижні тому. Я думаю, що зараз ми на завершальній стадії цього процесу”, – сказав Нарожний.

Він пояснив, чому наступ Збройних Сил України на Херсонщині просувається повільно.

Ми бережемо своїх солдатів, а також цивільних та інфраструктуру на окупованій території на Півдні. Натомість ми винищуємо склади росіян, аби потім їх можна було взяти голіруч і звільняти Херсон,– наголосив військовий експерт.

Російський диктатор Путін хоче до 15 листопада закінчити війну.

Путін мріє, щоб до цього часу Україна капітулювала та погодилась на вимоги Росії.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Росія не може зібрати мільйон людей для мобілізації в найкоротші терміни. За моїми оцінками, це триватиме до весни. Вони його збиратимуть. Перші 300 тисяч вони до листопада або до кінця року мобілізують. Хоча Росія чомусь орієнтується на 15 листопада. Є інформація, що нібито до 15 листопада Путін хоче закінчити війну. Але в його розумінні закінчення війни – це коли Україна погодиться на переговори та підпише капітуляцію на умовах РФ. Тобто Україна повинна погодитись з втратою територій, визнати їх російськими та не вступати до НАТО. Це потрібно, щоб дати РФ можливість підготуватись та здійснити повторний напад і окупувати всю Україну”, – сказав військовий експерт.

Жданов наголосив, що Україна на старій радянській зброї змогла переламати хід війни та “перемолоти” професійну російську армію. Тепер ж нас хочуть налякати аматорською армією.

“Ми стали професійною армією західного типу. Підготовка особового складу та зброя відрізняються. А тому ті люди, яких сюди прижене РФ стануть жертвами цієї війни. Чим більше вони людей приженуть, тим більше втрат у них буде”, – наголосив Олег Жданов.

Мобілізація створить додаткові сили для війни. Втім, вони не будуть ефективними. Натомість такий призов спричинять великі внутрішні та соціальні втрати. Диктатор Путін навряд чи зможе подолати фундаментальні структурні проблеми, мобілізувавши велику кількість росіян.

Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти стверджують, що Путін не доклав жодних зусиль, щоб підготувати населення Росії до війни та до мобілізації.

“Путіну доведеться виправити основні недоліки російського військового персоналу та системи техніки, якщо мобілізація матиме будь-які значні значення навіть у довгостроковій перспективі. Його дії наразі свідчать про те, що він набагато більше стурбований тим, щоб доставляти тіла на поле бою, ніж усуненням цих основних недоліків”, – йдеться у звіті ISW.