Канцлер Німеччини Ангела Меркель має досить недружню позицію щодо України.

Про це заявив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович в етері одного з телеканалів, передає “ДС”.

“Наша версія, яка подавалася, дуже проста — спочатку кордон, а потім вибори. Наші поправки — кластери. Але Росія досі не прийняла ні німецько-французьку, ні німецько-французьку з нашими поправками”, — сказав Арестович.

Також він зазначив, що висловлювання президента України Володимира Зеленського про те, що Україна підтримує ключові кластери по “Мінську” від Німеччини і Франції — чергова дипломатична фраза.

“Я думаю, що це була чергова дипломатична фраза. Меркель дуже багато зробила для України, але вона, йдучи, зайняла позицію, яка недружня нам. Це починаючи з “Північного потоку-2″ і закінчуючи тим, як вона розуміє примирення на Донбасі”, — резюмував Арестович.

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський запропонував залучити Сполучені Штати Америки до переговорного процесу з врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це він заявив на пресконференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Зеленський зазначив, що обговорення питання залучення США до врегулювання конфлікту на Донбасі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, знаходиться в його планах візиту до Берліна.

«Щодо залучення Байдена до нормандського формату. Ми навіть не встигли про це говорити. Я хотів би, щоб США допомагали нам у питанні мирного врегулювання на Донбасі та деокупації наших територій. Це буде в нормандському форматі, якщо учасники будуть «за» або це буде в іншому форматі. Це питання переговорів. У мене буде зустріч з Байденом, я також буду підіймати це питання», – заявив він.