У разі нового вторгнення Росії в Україну запуск газопроводу «Північний потік — 2» буде поставлено під сумнів.

Про це висловився претендент на посаду голови німецької партії “Союз-90″/”Зелені” Омід Нуріпур в інтерв’ю для медіагрупи Funke.

«Газовий проект такого масштабу завжди має велике політичне значення. Якщо Росія вторгнеться в Україну, то, зрозуміло, “Північний потік – 2” має стати предметом обговорення. Це взагалі не питання», – стверджував експерт із зовнішньополітичних питань партії. Проект розколює Європу. “Тому ми, “зелені”, завжди були проти нього”, – сказав він.

Тим не менш, політик вважає, що тепер буде складно зупинити запуск проекту.

«Трубопровід завершений, йдеться лише про сертифікацію», – нагадав він і додав: «Ми дотримуватимемося законодавства. Якщо Єврокомісія та Федеральне мережеве агентство дійдуть висновку, що немає правової основи (ред. – для його запуску), то газ по ньому не потече. Якщо ж правова основа є, то “Північний потік – 2” буде запущено. Рішення більше не в руках політиків», — вважає Нуріпур.

Як повідомляла група ІС, віце-канцлер ФРН, міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек підтримав рішення федерального уряду не втручатися у питання про затвердження спірного газопроводу “Північний потік – 2” і розглядати його виключно з юридичної точки зору.

Проте він не виключив можливості зупинення проекту, залежно від розвитку конфлікту навколо України.