Щодо звільнення острова Великий Потьомкінський у Херсонській області слід дочекатися офіційних повідомлень від ЗСУ, але якщо говорити загалом, то його звільнення може бути важливим елементом деокупації території області на лівому березі Дніпра.

Про це в ефірі “АпострофTV” повідомив координатор ГІ “Права справа”, військовий оглядач Дмитро Снєгірьов.
“Там окупанти створили міцну систему оборони, але нещодавні удари ЗСУ по місцях скупчення людей і техніки окупантів говорить про те, що звільнення лівого берега може бути пріоритетом ЗСУ на найближчі місяці.

Їм на лівому березі дуже незручно. Підтвердилася інформація, що рашистам довелося вивести більшу частину своїх людей із Каховки. ЗСУ також “дістають” до тимчасово окупованого Криму – до Чонгара” , – зазначив Снєгірьов.

За його словами, окупантам дали зрозуміти, що вся Херсонська область під щільним вогневим контролем ЗСУ.

“Тому я не виключаю, що росіянам через постійну загибель особового складу в найближчому майбутньому доведеться йти на черговий “жест доброї волі”, – резюмував Снєгірьов.

У ЗМІ багато говорять про те, що новорічної ночі ЗСУ потужно накрили базу окупантів у Макіївці. Але тут не однією Макіївкою. ЗСУ завдали кількох потужних ударів по скупченню сил окупантів.

“Командування ЗСУ повідомляє про масований удар по місцях розміщення окупантів у Херсонській області. Близько 500 постраждалих орків. Ми можемо говорити, що тактика потужних точених ударів ЗСУ по позиціях окупантів, виявлення місць, де вони базуються, розміщуються, є вже усталеною по всьому фронту.

З 30 на 31 грудня кілька ударів по місцях базування окупантів та у Запорізькій області. ЗСУ ефективно використовують системи, які нам постачають союзники. Насамперед HIMARS. Російський генштаб у своїй уяві продовжує “знищувати” цю систему. Згідно з їхніми реляціями, станом на 2 січня вони вже “знищили 54 HIMARS”.

Мабуть їм буде цікаво дізнатися, що ЗСУ станом на зараз отримали лише 35 HIMARS”, – зазначив Снєгірьов.

За його словами, вже досягненням є те, що російське командування хоч би почало визнавати факти загибелі своїх солдатів від масованих ударів.

“Але при цьому Генштаб РФ взагалі не робить висновків з ударів по місцях розміщення особового складу і щоразу наступає на старі граблі “, – наголосив експерт.

Росія збирається провести чергову хвилю мобілізації, щоб на початок весни підготувати резерви для ведення масштабних наступальних дій.

Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко під час всеукраїнського телемарафону.

“У нашого ворога є плани створення ударної групи. Як мінімум, однієї основної і однієї-двох допоміжних для того, щоб проводити наступ на певних напрямках десь на початку весни – в березні-квітні, можливо раніше. Вони формують резерви”, – заявив експерт.
Розмірковуючи, чого хочуть досягти окупанти, Мусієнко заявив:

“Я маю переконання, що їм не вдасться захопити Київ або більшу частину України. Не видно на сьогодні концентрації таких сил. Але їм досить важливо зберегти сухопутний коридор на Крим, зберегти як мінімум те, що вони окупують, і можливо продовжити успіх, тобто повноцінне захоплення Донецької і Луганської області, і навіть Запорізької. Вони постійно говорять – треба, щоб Україна визнала “нові реалії”, які склалися територіально. Натякають на території, які вони незаконно анексували”.

За його словами, Росії, щоб утримати окуповані території, необхідно вести атакувальні дії і не дати Україні провести контрнаступ на півдні.

“Історія, яка відбувається біля Бахмута і інших напрямків, стратегічна мета нашого ворога – не дати нам наступати на півдні. Далі вони можуть десь у Курській, Брянській чи Бєлгородській області сконцентрувати свої сили, звідти спробувати зайти на Луганщину і Харківщину, спробувати взяти повністю Луганщину, Донеччину, а з Запорізького напрямку як допоміжного виходити в рейди, щоб нам не давати наступати. Білорусь просто тримати як фактор постійного психологічного тиску і загрози. Мета – втримати території, якщо пощастить – просунутись далі”, – розповів військовий експерт.