Українські військові продовжують чинить опір окупантам на Херсонщині та на інших напрямках. Ситуація на південному фронті без особливих змін.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів радник глави ОПУ Олексій Арестович. За його словами, вперше з дня відступу російська артилерія відкрила вогонь по Правому берегу Дніпра. Є загиблі та поранені серед цивільного населення.

Радник глави ОПУ зазначив, що для росіян це звично – іншого від них ніхто не очікував.

ЗСУ відповідає, але на відміну від росіян діємо планово по заздалегідь розвідданим цілям і маємо успіхи. Деякі – дуже яскраві, на пів неба,
– повідомив Арестович.

За його словами, ЗСУ знову били по аеродрому у Чаплинці, і там була яскрава детонація. Влучили по боєкомплектах, та по іншім цілям – штабам, скупченню військ, складам.

Арестович продовжує, що на Запоріжжі у районі Гуляйполя атака росіян захлинулась.

“Підскочили наші резерви – саме артилерія – і почала працювати по тим, хто намагався наступати. Їм там зараз дуже боляче, і вперед вони не просуваються другу добу”, – розповів речник.

Арестович мовить, що на лінії від Вугледару до Кремінної відбувається декілька атак на добу. Особливо гаряче на ділянках біля Бахмуту та Соледара. Це тактичні дії, що не несуть серйозної загрози і принципового потенціалу для змінення характеру війни – хоча б на рівні регіонально-оперативному.

Радник змалював навколо фронтову обстановку: нові російські війська перекидаються на Луганський (Кремінна – Сватове) і Донецький напрямки. Поки що їх мало – на Луганський напрямок приблизно батальйон.

Але в Луганськ зараз заїхала велика кількість військових – це мобілізовані та відновлені. І небагато – на Донецький напрямок – батальйони, навіть не бригади,
– зазначив співрозмовник.

За його словами, є місце, де окупанти розгорнули тиловий командний пункт 106 десантної дивізії – на Луганському напрямку. Але самих підрозділів поки не видно.

“Там штаб і пара батальйонів, у кращому випадку. Зараз і це є пристойною за розміром військовою силою. Настільки потріпалася російська армія у цій війні, що 2 батальйони вважаються великим прибутком”, – зазначив Олексій Арестович.

Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, яка зброя потрібна Україні для перемоги у війні, зокрема, 150-200 танків та 100 артилерійських систем.

“Українська влада закликає до збільшення поставок західної зброї, що дуже важливо взимку. Україні потрібно ще 150-200 танків, близько 300 одиниць бронетехніки, 100 артилерійських систем, 50-70 ракетних систем залпового вогню, а також 10-15 протиракетних систем, щоб закрити небо”, – уточнив він в одному з інтерв’ю

Подоляк також згадав американські ракети ATACMS з дальністю дії 300 км.

На його думку, такі ракети наблизили б кінець війни, дозволивши Україні знищити великі військові склади, розташовані в глибині окупованих територій.

До слова, безпілотники Bayraktar, комплекси Javelin та системи ППО вже допомогли Збройним силам України змінити ситуацію на полі бою під час повномасштабної війни з Росією.

Як розказав в ефірі Апостроф TV спеціаліст у сфері безпеки та оборони, гендиректор Директорату з питань національної безпеки та оборони у 2019-2020 роках Іван Апаршин, саме це озброєння зіграло важливу роль під час війни.

Експерт наголосив, що Україна налагодила із західними країнами зручну схему – Київ відправляє на ремонт один комплект протиповітряної оборони, а натомість отримує запасний.

“Якби два роки тому нам хтось сказав, що українська логістична система буде пов’язана з постачанням озброєння та військової техніки з польського міста, ми не повірили б у можливість подібного, але зараз це добре працює. Наша армія була сучасною, але сьогодні ще додалася система логістики. Цей спільний проект працює чітко. Крім того, з’явилася нова ракета для знищення станцій радіолокацій. Скрізь кажуть, що це могла бути наша атака в Севастополі, а ще був раніше недоступний для нас крейсер “Москва”. В минулому я побував на цьому судні, тому був упевнений, що його неможливо знищити. А виявилося, що можна. Так було і з фрегатом “Адмірал Макаров””, – зазначив Апаршин і додав, що ситуація на фронті повністю змінюється на тлі постачання озброєння.