Російські окупанти намагаються захопити Бахмут на Донеччині і кидають туди свої основні сили. Їм навіть вдалося захопити деякі території. Про це в інтерв’ю Главреду розповів перший заступник командувача Української добровольчої армії, командир загону “Південь” УДА у складі 28-ї ОМБр полковник Сергій Ільницький (“Сокіл”), який воює під Бахмутом.

Він зазначив, що в Бахмуті досі залишається загроза оточення міста, адже воно вже оточене наполовину. Полковник переконаний, що Україні необхідно продовжувати тримати оборону і знищувати ворога в Бахмуті.

“Втім, можу сказати, що саме в Бахмуті зараз найбільше і наших сил, і ворожих. Саме на цьому напрямку Росія несе найбільші втрати живої сили і військової техніки. Кожен день під Бахмутом ми бачимо ворога в обличчя, бачимо, як він там помирає, як знищується російська техніка. Тому цілком доцільно стримувати цих Сволот під Бахмутом. Адже якщо впаде Бахмут, ці російські сили рушать в інше місце. У нас зараз вистачає сил під Бахмутом і взагалі на цьому напрямку для того, щоб стримувати росіян”, – сказав Ільницький.
Українські військові змогли призупинити наступ росіян і навіть повернути деякі позиції. Однак окупанти змогли просунутися з боку північної оборони Бахмута і захопити українські позиції.

“Наші позиції, на жаль, ворог пройшов, і ми зазнали великих втрат. Саме з північного боку це часткове оточення і сталося. Відповідь проста, і його підтверджують навіть такі відкриті джерела як карта DeepState: центр міста Бахмут – наш. Росіяни зайняли тільки східні околиці міста, інші його частини знаходяться під контролем Збройних сил України”, – розповів полковник.

Він також звернув увагу на те, що вкрай важка ситуація не тільки в Бахмуті, але і в Вугледарі, Мар’їнці і в Авдіївці. Поки ЗСУ обороняють Донбас, Україна готується до наступу на інших напрямках, каже Ільницький.
Бахмут…. оперативного оточення – немає, або кілька слів про терміни. Пише військовий аналітик Олександр Коваленко.

Російська пропаганда, постійно описуючи ситуацію в Бахмуті, використовує термін “оперативне оточення”. І це помилкове словосполучення стало ненав’язливо інтегруватися і в наш інформаційний простір.

В реальності ж, ніякого оперативного оточення в Бахмуті немає і застосування цього терміна не тільки помилкове, але й грубо непрофесійне, в контексті опису оперативної обстановки в місті і навколо нього.
Хоча, прекрасно зрозуміло, чому роССпроп нав’язує цей термін, який мало кому зрозумілий, але з якого намагаються вичавити максимум ефекту, поширюючи спотворену інформацію, одночасно покликану мотивувати і демотивувати. Все залежить від споживача.

Адже, на 9-й місяць наступу на Бахмут це маленьке містечко не знаходиться в оточенні! І як нав’язувати споживачеві інформаційного фаст-фуду якісь реляції? Дуже просто – згодовувати йому незрозумілі терміни, в яких він нічого не розуміє, але віддалено малює собі спотворену собі картинку.

Так, що ж таке “оперативне оточення”?
Оперативне оточення – це положення підрозділу, коли воно ізольоване від основної групи військ, унаслідок чого не може отримувати постачання, або забезпечити собі вихід із зони ізоляції, але має свободу маневру.

Тобто, “оперативне оточення” – це якби Бахмут в нинішньому його стані був би повністю оточений, але саме місто залишалося б під контролем ЗСУ, які могли б вільно переміщатися в його межах для відбиття атак противника – мали б свободу маневру.

Таким чином, місто зараз не знаходиться в оперативному оточенні і застосування цього терміна не тільки неправильне, але і є підіграванням російській пропаганді, що поширює маніпуляції в рамках загального ланцюжка ІПСО щодо Бахмуту.