Давид Арахамія висловив думку, що критика законопроєкту про олігархів вже «доведена до абсурду», окрім того він звинуватив Денісову та Разумкова у навмисному “збитті” законопроєкту про олігархів.

Про це пише телеграм-канал PavlovskyNews.

Він вважає, що омбудсменка Людмила Денісова і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков навмисне намагаються “збити” законопроєкт про олігархів. Як пояснив Арахамія, нещодавно Разумков відмовив віцеспікерку Ради Руслану Стефанчуку в направленні на розгляд Венеціанської комісії закону про місцевий референдум. Спікер парламенту аргументував це тим, що “Венеціанська комісія дуже завантажена зараз”.

«Тоді у мене питання, якщо вона так завантажена, навіщо її спамити якимись документами, які не мають ніякого сенсу, тому що вони будуть змінені за 2 тижні. Мені здається, що це була конкретна умисна спроба збити закон про олігархів», – припустив нардеп.

Він додав, що і Разумков, і Денісова “роблять це навмисно”. Арахамія також підкреслив, що робота омбудсменки “їздити по тюрмах, а вона розповідає нам, що є закон про олігархів, який порушує якісь права людини”.

До слова, як пише Цензор.НЕТ, вже наступної п’ятниці в Раді може відбутись голосування за відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. І хоча стосунки спікера та Банкової давно вже зіпсовані, досі на відставку не було голосів. І от вони начебто вже є.

У четвер журналіст Михайло Ткач виклав фото з футбольного матчу “Динамо”-“Бенфіка”, де у VIP-ложі зібрались міністри уряду, другий президент країни Леонід Кучма з дружиною, Сергій Льовочкін, Микола Тищенко, Давид Арахамія та Ігор Коломойський. І начебто саме в розмові двох останніх було досягнуто згоди, що влада отримає голоси депутатів, на яких впливає Коломойський. Це підтвердили джерела Цензор.НЕТ – вони наголошують, що така домовленість дійсно є.

Банкова кілька разів заявила, що Разумков заграється у власну політику через інтерв’ю Михайла Подоляка. Більше того, саме Подоляк першим озвучив тезу, що Разумков сам запускає чутки про свою відставку, яку потім часто повторювали і депутати президентської фракції.

“Я Подоляка не читаю. А щодо відставки, то я не збираюсь у відставку і тому немає сенсу мені розпускати ніякі чутки”, – заявив спікер у відповідь журналістам.

Але перед початком нової сесії Ради чутки про відставку спікера знову актуалізувались.

“Те, що на Банковій ним незадоволені, – це одне, але до стадії “рахуємо, скільки є голосів” ще не дійшло”, – розповів Цензор.НЕТ на умовах анонімності один з депутатів.

“Насправді був уже навіть відомий день голосування за відставку, але в них просто забракло голосів”, – заперечує один з депутатів опозиційних фракцій.

Здавалося, що стосунки між Банковою і спікером покращилися та вони продовжать співпрацювати, але стався ексцес із законом про олігархів.

Цей законопроєкт Офіс президента означив як головний ще на перший тиждень роботи парламенту. Але замість того, щоб виносити його в зал, Разумков передав його на експертизу до Венеціанської комісії.

Наразі у ЗМІ повідомляють, що Офіс президента навіть виділив бюджет і призначив координатора – Арахамію. Втім, робота зі збору голосів не обмежується фракцією “Слуг народу”, так як на Банковій є розуміння, що 226 голосів серед них не набереться.

Власне ще два тижні тому кількість голосів за зміну спікера оцінювали лише у 189 депутатів “Слуг”.

«У Діми є своїх до 20 депутатів, але тут буде дуже кардинальний вибір з ким ти – зі спікером чи все-таки з президентом. Тому, допускаю, що навіть його депутати проголосують за відставку. Щодо інших груп, то навряд чи в цій ситуації ті ж “павлюки” будуть так палитися. Може, якісь чисто ахметівські позафракційні і не проголосують, але не ці А от на голоси “Довіри” і “За майбутнього” ми розраховуємо», – розповів співрозмовник “Цензор.НЕТ” серед “Слуг”. Саме частину цих голосів ніби і гарантував Коломойський.

 

«Насправді, все ще залежатиме від поведінки спікера – чи поставить він закон про олігархів у порядок денний і як ми розглядатимемо законопроєкт 5600. Якщо він наполягатиме, щоб ми йшли за поправками, а їх 11 тисяч, то це колапс Ради», – каже один із впливових “Слуг”.