Україна в терміновому порядку по тривозі підняла в небо над Донбасом бойову авіацію і в тісній координації з підрозділами десантно-штурмових військ ЗСУ провела військові маневри в Донецькій області.

Про це повідомляють журналісти телеканалу ICTV, публікуючи відео ударної операції українських десантників за підтримки бойових вертольотів ЗСУ проти сил умовного противника, який був швидко розгромлений.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Фрагмент відео був опублікований в Інтернеті напередодні. Журналісти повідомляють, що маневри були проведені за безпосередньою участю командувача Об'єднаними силами Сергія Наєва. На опублікованому відео видно, як ударна група бойових вертольотів проводить маневри, прикриваючи десантників на вогневому рубежі.

Журналісти повідомляють, що застосування авіації заборонене мінськими угодами, проте в разі наступу бойовиків або російської армії ударні вертольоти готові завдати у відповідь удар в будь-яку хвилину.

Нагадаємо, минулого тижня авіація Російської Федерації продовжувала провокувати деякі європейські країни.

Як повідомили в Міноборони Республіки Польща, перший випадок стався 16 січня, коли в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем було виявлено російський розвідувальний літак Іл-20, що летів із вимкненим радіолокаційним транспондером у Калінінградську область. А 19 січня був помічений російський розвідувальний літак Су-24МР. В обидвох випадках була піднята польська авіація.

Крім того, цього ж дня авіація РФ порушила повітряні кордони Швеції. У Збройних силах королівства повідомили, що російський літак типу Іл-20 здійснив політ поблизу Балтійського моря у супроводі двох винищувачів типу Су-27 «Фланкер». На південь від Карлсхамна в Блекінгу літаки РФ пролетіли впродовж короткого часу на шведській території без дозволу. ВПС вважають це порушенням і доповіли про інцидент уряду.

Також через дії Росії двічі піднімалися у повітря винищувачі місії Baltic Air Policing, яка патрулюють повітряний простір Литви, Латвії та Естонії.