У ЗМІ набула деякого поширення інформація про нібито замороження Сполученими Штатами Америки надання Україні безпекової допомоги. Ситуацію прокоментував і Міністр оборони України Андрій Таран, назвавши такі чутки інформаційною війною РФ проти України, повідомили на сайті Міністерства.

«Не дивно, коли так звані „ЗМІ“ держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації, не перевіряють зміст та джерела такого роду інфовкидів, та стають сліпим інструментом інформаційної війни у руках ворога», — сказав він.

Глава оборонного відомства нагадав, що з 2020-го року в умовах стримування збройної агресії Російської Федерації системно та послідовно Міністерство оборони України реалізовує другий етап оборонної реформи.

Важливим елементом її успішного втілення має стати об’єднання національних та іноземних ресурсів задля залучення необхідних інвестицій у створення визначених спроможностей. У цьому контексті, зауважив Андрій Таран, Міністерство оборони та Збройні Сили України тісно співпрацюють з міжнародними партнерами, в першу чергу, зі Сполученими Штатами Америки.

«Упродовж січня — березня 2021 року Міністерство оборони України у взаємодії з іншими уповноваженими органами державної влади України та американськими партнерами організувало роботу щодо оцінювання стану реалізації завдань оборонної реформи та реформи оборонно-промислового комплексу. У результаті проведеної роботи, на початку квітня 2021 року Міністерство оборони України підготувало та передало Міністерству оборони США відповідний підсумковий документ, який 11 червня 2021 року, після відповідної сертифікації Пентагоном та Держдепартаментом, був схвалений Конгресом США», — заявив Андрій Таран.

Ця інформація про відмову США надавати Україні безпекову допомогу була також оперативно спростована офіційними представниками американської сторони. Речниця Білого дому Дженніфер Псакі, у п’ятницю, 18 червня, не добираючи слів, назвала ці чутки «нісенітницею».

«Думка про те, що ми стримували допомогу Україні в галузі безпеки, є нісенітницею. Лише минулого тижня, напередодні саміту між Росією та США, ми надали пакет допомоги на суму 150 мільйонів доларів, включаючи летальні засоби. Ми надали всю суму, схвалену Конгресом в рамках ініціативи сприяння безпеці в Україні. За два дні до Саміту Президент Байден вийшов на сцену перед усім світом в НАТО і сказав, що ми будемо продовжувати підтримувати Україну „у здатності протистояти російській агресії“. Ми також підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну. Як Президент Байден прямо сказав президенту Путіну, ми продовжимо дотримуватись незмінної позиції у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України»,- йдеться у заяві Дженніфер Псакі на офіційному сайті американської адміністрації.

Міністерство оборони та Збройні Сили України щиро вдячні американським партнерам за послідовну підтримку процесу оборонної реформи в Україні, спрямованої на зміцнення обороноздатності нашої держави в умовах триваючої російської агресії, підсумували на сайті.

Нагадаємо, що 11 червня Пентагон затвердив додаткову допомогу Україні обсягом $150 мільйонів.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.