Депутати ультраправої Австрійської партії свободи (FPÖ) втілили обіцянку про протест під час виступу президента України.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

Члени FPÖ сьогодні висловили свій протест проти виступу президента України Володимира Зеленського в парламенті. Вони почепили на свої місця таблички з написами “Місце для миру” і “Місце для нейтралітету” і покинули зал засідань Національної ради відразу після початку виступу, який транслювався по відеозв’язку.

Додамо, президент Володимир Зеленський у четвер під час звернення до парламентарів Австрії, яка є військово нейтральною державою, наголосив на неможливості дотримуватись морально нейтральної позиції проти зла.
Під час виступу президент Зеленський запросив Вольфганга Соботку, спікера нижньої палати парламенту Австрії, та інших парламентарів в Україну, аби вони могли побачити на власні очі, що війна Росії принесла до України.

“Побачити це означає зрозуміти наших людей. Зрозуміти, наскільки важливим є кожен окремий голос на підтримку міжнародного права і України, коли зазначені питання обговорюють на Генасамблеї ООН, у Європейському парламенті чи на інших міжнародних платформах.
Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо

Ми повинні розуміти, наскільки важливо не бути морально нейтральними проти зла. Це не про геополітику… Це про те, що завжди треба залишатись людиною і берегти людяність”, – сказав глава держави, чий виступ із німецьким перекладом транслював сайт австрійського парламенту.

Зеленський подякував Австрії за гуманітарну допомогу Україні, підтримку енергетичного сектора, розмінування та за реабілітацію українців, які постраждали від російської агресії.

Як нейтральна країна Австрія не підтримує Україну зброєю, але надає іншу різноманітну допомогу.

Звернення Зеленського до австрійських парламентарів планували ще торік, але воно так і не відбулось через опір ультраправої Австрійської партії свободи (FPÖ).

Примітно, що з початком виступу Зеленського у четвер депутати FPÖ залишили зал пленарних засідань.