Правління Національного банку України (НБУ) на зустрічі, організованій президентом Володимиром Зеленським після відставки глави НБУ Якова Смолія, підкреслило важливість збереження незмінності політики центробанку, повідомила в.о. глави НБУ Катерина Рожкова.

“Конкретні прізвища з нами не обговорювалися. Ми говорили скоріше про те, що для ринку – і внутрішнього, і зовнішнього – дуже важлива незмінність політики НБУ”, – прокоментувала вона зустріч в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

За словами Рожкової, члени правління також назвали Зеленському якості, якими повинен володіти потенційний кандидат на посаду глави Нацбанку.

“На нашу думку, по-перше, це має бути професіонал, який буде згоден зі стратегічним баченням реформ Нацбанку. По-друге, це повинен бути технократ без політичних амбіцій. По-третє, це має бути людина із залізними нервами. Ми сподіваємося, що президент обере гідного кандидата “, – зазначила в.о. глави НБУ.

У той же час тг-канал “Жінка з косою” пише наступне:

“Кандидатури Голови НБУ все ще немає. У Офісі Президента йдуть запеклі суперечки і торги по кожній персоні.
Група західних лобістів і екс влади «грають» разом на тому, щоб якомога на довше відкласти призначення нового Голови НБУ “.