Другий президент України Леонід Кучма намагався підкупити екс-майора Управління державної охорони України Миколи Мельниченка, щоб знищити доказову базу у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це Мельниченко заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

Коментуючи Постанову суду, в якій говориться, що Мельниченко отримав  2 мільйони доларів, він заявив про спотворення фактів.

"Я давав свідчення Генеральній прокуратурі про ці 2 мільйони доларів. Так що нехай вони не перекручують! У 2004 році Кучма пропонував 100 мільйонів доларів, якщо Мельниченко перестане виступати проти нього і якщо Мельниченко віддасть Кучмі оригінали. У мене була зустріч з представниками Кучми. З Бакаєм. Бакай тоді був керуючий справами президента Кучми. тобто Кучма не тільки вчинив злочин. Він намагався ще підкупити свідка, щоб знищити доказову базу ", – пояснив Мельниченко.

"Дивіться, це треба все правильно описати і зрозуміти, так як зараз в українців очі на лоб полізли, будуть кричати, що я негідник! Кучма пропонував 100 мільйонів доларів, а щоб довести серйозність намірів було передано 2 мільйони доларів. Ці 2 мільйони – задокументовані, Генеральна прокуратура знає, де вони. Я не можу зараз це все розповідати. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Окрім того, в журналіст ЦЕНЗОР. Нет поставив ще одне питання Мельниченку.

В Ухвалі суду йдеться, що у 2002-2004-му ви за гроші передали плівки представникам іноземних держав. І отримали від США 2 мільйони долларів. Як я розумію, йдеться про ФБР?

На що той відповів.

– Я передавав Луценку (Юрій Луценко – нині Генеральний прокурор, тоді помічник-консультант народного депутата України Олександра Мороза, – ред.) записи. Не путайте божий дар з яичницей!

Я передавав депутатам. І я був присутній при тому, коли Луценко передавав записи в ФБР.  Я ж не пальцем роблений. На деяких записах є елементи державної таємниці, я цього не приховую. І тому, коли мене просили передати іноземним спецслужбам записи, я завжди відмовлявся.

На запитання хто просив передати він відповів: В тому числі Луценко. Особисто. Юрій Віталійович каже: "Миколо, давай передамо ці записи у ФБР"? На запитання навіщо, Мельничеко відповів: Тому що ми робили із Луценком державний переворот. А для того, щоб був державний переворот, потрібно було показати американцям, наскільки Кучма, Деркач і Литвин – подонки і що не потрібно їх підтримувати. Щоб Америка зрозуміла, наскільки ця влада в Україні під керівництвом Кучми небезпечна і що потрібно її якомога швидше скидати.

Тоді Мельниченко так відповів Луценкові?

Я кажу: "Якщо хочете, самі передавайте! Я можу вам особисто дати в руки, Юрію Віталійовичу, а далі ви робіть, що хочете. Плюс я можу вам організувати зустріч з ФБР через своїх адвокатів!" Юрій Віталійович прилітає в Америку. Передаю йому записи. І він передає ФБР у моїй присутності. Тому, якщо мені інкримінують шпіонаж (включай логіку!), тоді Юрій Віталійович був завербований, він мене примусив на співпрацю з ФБР. Тому я – за відкритий суд.