Президент України Володимир Зеленський заявив, що збільшення російських військ на українському кордоні є спробою РФ залякати Захід. На його думку, РФ не планує повномасштабного вторгнення. Про це він сказав в інтерв’ю TIME.

“Вони хочуть, щоб ми боялися … Вони хочуть, щоб Захід боявся сили Росії, її міцності. Тут немає великого секрету”, – сказав президент.

При цьому Зеленський наголосив: він не стверджує, що буде реальна ескалація. На його думку, можливо, це “просто не в чиїхось інтересах”.

“Що вони хочуть зробити, так це підняти температуру рівно настільки, щоб показати, що західні країни коливаються в своїй підтримці України, що вони насправді не бачать у нас партнера… Це свого роду перевірка”, – вважає президент.

Додамо, що глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що американські зенітно-ракетні комплекси Patriot повинні бути розміщені в Україні, а не в Польщі.

Відповідну заяву він зробив в коментарі журналу Time.

“Україна тримає оборону проти Росії не тільки заради себе, а й заради Заходу … Але при цьому США розміщують Patriot в Польщі. Вони повинні бути тут”, – сказав Єрмак.