Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю НВ заявив, що установчий саміт “Кримської платформи” відбудеться – і це вже перемога української влади.

Глава зовнішньополітичного відомства, відповідаючи на питання журналіста: “Які цілі вдасться реалізувати за підсумками саміту?” , підкреслив, що Україні вже вдалося привернути увагу світової спільноти до питання окупації Криму Росією.

“Я вже можу вам сказати: нам вдалося. Вже все займаються Кримом, вже всі думають, що можна зробити для Криму. Саміт – це політичний проект, тому що всі лідери країн і глави делегацій, що беруть участь в” Кримській платформі “, приїдуть і будуть робити політичні заяви, які майже відразу будуть трансформуватися в політичні дії. І головне, держави приєднаються до Кримської декларації. Підпишуть офіційний документ, який стане путівником подальшого функціонування “Кримської платформи”. у ньому відображені конкретні напрямки, за якими ми будемо рухатися до деокупацію Криму . І це те, чого раніше Україні дуже не вистачало “, – сказав він.

Також Кулеба підкреслив, що Крим став рестартом міжнародної суб’єктності України. Глава МЗС поділився труднощами з запуском формату. Міжнародні партнери спочатку з сумнівом поставилися до “Кримської платформі”, аргументуючи свої побоювання тим, що формати “дублюються”, невідома мета і причина приєднання, вигода. Тепер, як зазначив Кулеба, подіяла “дипломатична магія”, адже ті ж партнери вже готові підтримати Україну і новий формат.