У Кремлі відмовилися від планів наступу в Україні цієї весни після того, як російській армії не вдалося досягти суттєвого поступу в перші місяці поточного року.

Натомість у РФ вирішили зосередитися на обороні, щоб спробувати стримати наступ ЗСУ, що готується. Так як ймовірною метою цього наступу стане перерізання сухопутного коридору в Крим. 
 
Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела. 

У матеріалі наголошується, що Москва поставила завдання регіонам набрати до російської армії ще 400 тисяч контрактників. За рахунок такого кроку Кремль розраховує уникнути нової хвилі мобілізації, оскільки попередня призвела до масових втеч росіян за кордон і знизила підтримку війни в російському суспільстві. 

Влада побоюється проводити другу хвилю мобілізації напередодні президентської кампанії 2024 року, під час якої Путін планує переобратися на п’ятий термін. При цьому чиновники сумніваються у виконанні завдання щодо набору 400 тис. осіб на контракт. 

Неможливим таке завдання вважає і аналітик Rand Corp Дара Массікот. За її словами, добровільно до російської армії підуть хіба що «відбиті патріоти» чи найбідніші верстви населення, але навіть із ними Кремль навряд чи зможе розраховувати на успіх на полі бою. Тож черговий божевільний план відчаю РФ приречений на провал.