Збройні Сили України розвивають наступ на Сватове й Кремінну. В російських окупантів там зараз дуже скрутне становище.

Зі Сватового навіть починають евакуйовуватися родини колаборантів й деякі персони зі складу російських окупаційних військ чи силових структур.

Про це в ефірі 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

“У нас є шанс найближчим часом звільнити ці два міста. Проте ми наступаємо не просто у напрямку Кремінна та Сватове. Ми наступаємо широким фронтом від напрямку на Сватове до напрямку на Кремінну. Саме тому просування може бути більш повільним, ніж ми сьогодні очікуємо”, – зазначив Олег Жданов.

За словами експерта, треба не забувати, що на рубежі Сватове – Кремінна російське командування намагається створити рубіж оборони, аби зупинити наступ ЗСУ.

“Якщо ми беремо Сватове і Кремінну, то південніше Кремінної у нас є можливість оточити Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Через Кремінну вони позбавляються шляхів постачання озброєння особового складу. А від Сватового ми можемо розвивати далі наступ на Старобільськ, а там уже й Луганськ”, – пояснив Жданов.

У районі Сватове – Кремінна ЗСУ просуваються, тому можна очікувати нових котлів для росіян, яким знову можуть дати наказати стояти до кінця.

Сватове дуже важко утримувати в тій ситуації, у якій опинилися росіяни. Вони не почали там бетонуватись, тож утримувати його вони можуть лише, як утримували Лиман, ховаючись за міськими будовами. Після того, як Сватове буде взяте в напівоточення, оперативне оточення і вогневий “котел”, відійти росіяни зможуть лише в Старобільськ. Таку думку озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Якщо вони залишаться у Сватовому, вони потраплять у “котел”, який буде ще гірше, ніж “котел” у Лимані. Тож я думаю, що і звідси, і з Кремінної гарнізони підуть у Старобільськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк,
– сказав він.

Світан зазначив, що в Кремінній небагато російських військ, усього декілька БТГ, які готові відійти у бік Рубіжного. У Сватовому ж – до 5 тисяч осіб, майже 2 бригади. Туди йшли війська з Лиману, з лівого берега Каховського водосховища, а також туди росіяни надіслали підсилення. Цього не достатньо, щоб витримати оточення.

“Тим паче ніяких інженерних споруд вони не побудували, бетону немає. Там вода, ріка, утримувати які складно. Їм дійсно можуть поставити завдання триматись до кінця, але після оперативного оточення як мінімум командири бригад вирішать виходити у бік Старобільська”, – підсумував військовий експерт.

Звільнення Сватового і Старобільська – ключ до деокупації Сєвєродонецька та Лисичанська.

В межах деокупації Луганської області подальший наступ українські війська проводитимуть на окупантів у Сватовому. Це місто відкриває контроль над оперативними просторами.

Тому зараз найголовніше на Луганщині – це Сватове.

Просування ЗСУ на різних напрямках фронту змушує окупантів відступати і готуватися до оборони біля стратегічно важливих населених пунктів. Одним із таких і є Сватове в Луганській області, до якого поступово наближаються українські воїни. Якщо їм вдасться подолати росіян там, то вже за кілька тижнів вони зможуть дійти до Луганська.

Зараз росіяни активно готуються до оборони Сватового та Кремінної.Вони стягують туди цивільну та військову інженерну техніку.

Але як повідомляв речник Східного угруповання військ, Українська артилерія заважає окупантам готуватись до оборони, не даючи окупантам спокою. ЗСУ намагаються всіма засобами завадити їм проводити роботи з підготовки Сватового та Кремінної до оборони.