Сьогодні у ніч на 23 липня росія атакувала Одещину щонайменше п’ятьма видами ракет всіх видів базування  

  Ворог застосував “Калібри”, “Онікси”, Х-22 та Іскандер-К, а також балістичні “Іскандер-М”. 

  Як повідомляє ОК “Південь”, силами ППО значну частину ракет було знищено, але є руйнування портової інфраструктуриа та, щонайменше, 6 житлових будинків. Серйозно пошкоджено Спасо-Преображенський собор.  

  Наразі відомо про 1 загиблого та ще 22 поранених, серед них 4 дітей, 11 дорослих та 3 дитини госпіталізовано, інші лікуються амбулаторно. 

Водночас, що цікаво – за словами речника Одеської обласної військової адміністрації Братчука, у 2005 році влада передала собор московському патріархату. Цей собор – саме серце Одеси. 

До речі, святиню побудували ще у 1794 році, а відновили у 2005 після руйнувань більшовиками у 1936 році. 

Сьогодні одесити говорять про те, що ми маємо все відродити та відбудувати, 
– зазначив він. 

Архідиякон Андрій Пальчук пояснив, що влучило у праву частину собору й пробило до мінус першого поверху. Здійнялася пожежа у місці, де у церкві продаються ікони та свічки. За словами клірика Одеської єпархії УПЦ, руйнування – колосальні.

“Половина собору лишилася без даху. Порушені центральні палі, фундамент. Вилетіли всі вікна, ліпнина”, – зазначив він. 

Окрім цього, пошкоджені дві памʼятки архітектури. Понівечені десятки автівок. У багатьох будівлях вибиті вікна, пошкоджені дахи та фасади. 

У зв’язку з цим жахливим ударом речник голови Одеської обласної військадміністрації Сергій Братчук адається питанням:

“Скільки попів московського патріархату після сьогоднішнього удару по одеській святині розірвуть звʼязок із мп, скільки одеситів і далі будуть ходити поклонятися священникам, які підтримують духовний звʼязок з московськими попами? – розлючено відреагував на терор Братчук.