Руйнуванням Каховської ГЕС російське керівництво намагається відволікти частину сил та ресурсів Сил оборони України.

Армія РФ переміщує свої найбільш боєздатні частини з Херсонського напрямку. Зокрема йдеться про підрозділи морської піхоти та повітряно-десантні війська.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, мета підриву Каховської ГЕС росіянами стає очевидною.

“Враховуючи власні втрати та обмеженість в резервах, тим самим розуміючи нездатність стримати український наступ на різних напрямках, командування російських окупаційних військ вирішило “звузити” можливу географію активних дій ЗСУ”, – зазначила Маляр.

У Міноборони кажуть, що підрив Каховської ГЕС вочевидь здійснювався з розрахунку не допустити проведення наступу Силами оборони України на Херсонському напрямку та вивільнити необхідні резерви для їх перекидання на Запорізький та Бахмутський напрямки.

“Також, руйнуванням Каховської ГЕС російське керівництво намагається відволікти частину сил та ресурсів Сил оборони України на ліквідацію техногенної катастрофи, тим самим унеможливити звільнення окупованих територій на лівобережній частині Херсонської області”, – резюмувала Ганна Маляр.

Росія остаточно збожеволіла від страху перед наступом Збройних сил України і вдалася до таких методів терору, яких світ не бачив із часів Другої світової війни. Вночі 6 червня російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС, тим самим прирікаючи на затоплення сотні населених пунктів уздовж русла Дніпра, перш за все, в Херсонській області. А це означає, що тисячі українців залишаться без житла, мільйони тварин загинуть, унікальна екосистема Херсонської області опинилася під загрозою. Більш того, виникають величезні ризики для Запорізької АЕС.

Однак для Путіна все це ніщо, в порівнянні з його власними хворобливими амбіціями. І щоб відтермінувати розгром російських військ у Херсонській області і на півдні України, Росія вирішила вкотре проявити свою варварську людоїдську сутність.

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю Главреду розповів, що росіянам це дозволить виграти час, оскільки підрив дамби Каховської ГЕС завадить українській армії наступати на цій ділянці фронту і форсувати Дніпро. Розлив води затопить велику територію, але Росії плювати, що потоне Херсон та багато інших міст і сіл. Для неї важливо інше – такий розлив унеможливить або зробить вкрай складним форсування Дніпра в будь-якому місці нижче Нової Каховки. Це головна мета, яку переслідували росіяни.

Схоже, Росія оцінила свої ризики і можливості та зрозуміла, що їй не втримати лівий берег, коли українська армія почне форсувати Дніпро. Яка колосальна переоцінка сил і можливостей відбулася у противника, якщо вони наважилися на такий крок! Адже сьогодні вони затоплять усе те, що накопали, всі оборонні рубежі. Якби росіяни готувалися до підриву ГЕС, вони б відводили техніку і озброєння, вивозили б боєприпаси та матеріальні запаси, які там були накопичені, і наша розвідка знала б про це. Але нічого подібного не спостерігалося. Виходить, усі оборонні позиції росіян та їхні запаси підуть під воду.

У російській армії можливо все. Тому не можна скидати з рахунків версію про те, що підрив був неконтрольованим, некерованим із боку командування ЗС РФ.

Після підриву дамби Каховської ГЕС росіянам доведеться відійти приблизно на 50 км від Дніпра. З перенесенням всіх позицій, техніки – всього-всього, що вони там налаштували і накопали.

Нашим військам розлив створить певні складнощі, але не зупинить їхній наступ. Українські війська цілком можуть переплисти річку, незважаючи ні на що. Адже якщо форсувати Дніпро, то яка різниця – плисти на човнах 800 м або 2-3 км.