Справи росіян у війні з Україною йдуть не надто добре. Вони зазнають великих втрат, які компенсують інтенсивною роботою своєї артилерії.

Російські окупанти продовжують масштабний наступ на Донбас, Слобожанщину та намагаються втримати свої позиції на Півдні. Ворог має певні тактичні успіхи завдяки шаленим артилерійським обстрілам, але “переможним” настроєм окупанти похизуватися не можуть. Нашим розвідникам вдалося перехопити розмову бойовика так званої “ДНР”. Він скаржиться на важкі бої з українськими воїнами та великі втрати.

За його словами, його підрозділ практично ліквідований, ЗСУ вели дуже прицільний вогонь по позиціях ворога. Нас розбили в “пух і прах”. З 12 почали обстрілювати, хоч би раз нас прикрили. Ми всі пішли у відмову. Більше нікуди ніхто. З мінометів, з чого тільки не крили. Сказали евакуюватися, ми потім приїхали, а нас питають, чого позиції залишили. Мовляв, повертайтеся. Та йдіть ви. Вам треба, ви й повертайтеся,– бідкається окупант.

Також він додав, що підрозділ зазнав шалених втрат, росіяни повтікали, а російський комбат, який нещодавно святкував 30-річчя, також ліквідований. Військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак переконаний, що більше російських окупантів ми знищимо обороняючись, то легше Збройним силам України буде проводити контратаки Експерт поділився деталями в етері телеканалу “Еспресо”.

“Контрнаступ буде важким. Однак, що більше зараз загине російських військових при наступі, що більше вони використають своїх ресурсів озброєння, то легше буде проходити наш контрнаступ. Коли російські окупанти нападають, вони несуть значно більше втрат, ніж ми. Ми зараз капітально вимотуємо ворога. Якщо ми будемо поступово відходити, то все більше росіян буде залишатися на полі бою. В якийсь проміжок часу настане момент, що вони вже не можуть, їм нічим, і тут ми можемо сказати своє слово”, – зазначив Ступак.

Військовий експерт додав, що відступ на Луганщині є правильним кроком, адже росіяни залучили на цьому напрямку надзвичайно багато озброєння й живої сили.

“На одного, хто обороняється, припадає троє загиблих окупантів – хто нападає. Відступ у Гірському й Золотому на Луганщині – дуже правильний крок. Наші Збройні сили затягнули туди надзвичайно велику кількість росіян, резервів і важкої техніки. Окупанти буквально йдуть по трупах своїх попередніх хвиль наступу”, – зауважив Іван Ступак.

За прийнятою методологією, на одного загиблого припадає троє поранених. Військовий експерт Юрій Федоров вважає, що безповоротні втрати російської армії, які включають загиблих і тих поранених, які вже не повернуться в дію, становлять приблизно 100 тисяч людей. Про це він розповів у програмі “Популярна політика”.

“Це втрати особового складу: солдатів і офіцерів. Це загиблі і ті поранені, які вирушають до шпиталів і не можуть продовжувати бойові дії”, – сказав він.

Своєю чергою, важка зброя наших партнерів вже допомагає нищити росіян на лінії фронту. Ворогу недовго залишилося радіти зі своєї вогневої переваги. Партнери України надають неоціненну підтримку для наших воїнів. Завдяки їм наші захисники та захисниці можуть ще ефективне тримати оборону та нищити російських окупантів. У Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що і MLRS, так і HIMARS – це реактивні системи залпового вогню. Вони чимось схожі до звичних нам радянських БМ-21 “Град”, БМ-27 “Ураган” чи БМ-30 “Смерч”. Втім, вони мають відмінності як і від радянських РСЗВ, так і між собою.

MLRS (Multiple Launch Rocket System) М270 має гусеничну базу “Бредлі” та два окремі пускові контейнери для ракет. Ракети можуть мати різну дальність та спроможності вражати ворога. Кожен контейнер може бути споряджений шістьма або однією ракетою. Така РСЗВ є універсальною. Найпотужніша ракета ATACMS має дальність польоту до 300 кілометрів, менші за класом снаряди можуть мати касетну частину, їх максимальна дальність – 32, 45 та 70 кілометрів.

Головна особливість HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) – її мобільність. Ця РСЗВ отримала колісну базу та меншу масу. Що стосується пускового комплекту для ракет, то він такий самий, як і у MLRS. Тобто є можливість запуску або однієї ракети ATACMS (до 300 кілометрів) чи 6 менших боєприпасів дальністю до 70 кілометрів. Єдина відмінність – у HIMARS лише один контейнер, а у MLRS – два. У Генштабі повідомили, що ми будемо отримувати від партнерів обидві установки із ракетами, які мають дальність до 70 кілометрів.