Хто представить Північноатлантичний альянс на саміті Кримської платформи 23 серпня в Україні повідомили в НАТО. Від організації прибуде заступник генсекретаря Мірчею Джоане.

Про це 21 серпня повідомили в організації Північноатлантичного договору.

23 – 24 серпня 2021 року заступник генсекретаря НАТО пан Мірча Джоане відвідає Київ, – розповіли у НАТО.

Джоане візьме участь в саміті Кримської платформи, а також виступить на панельній дискусії “Загрози Азово-Чорноморському регіону як виклик міжнародній безпеці: консолідація зусиль і шляхи вирішення”.

24 серпня заступник генсекретаря візьме участь в святкування Дня Незалежності. Ба більше, у представника НАТО заплановані зустрічі зі:
спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим, віце-прем’єром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексієм Резніковим, секретарем РНБО Олексієм Даніловим, а також Олександром Мережком та Мар’яною Безуглою.

Тим часом стало відомо, що глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас не приїде до Києва для участі в саміті Кримської платформи. Його замінить німецький міністр економіки та енергетики Петер Альтмайер.

«Німеччину на першому саміті Кримської платформ буде представляти федеральний міністр економіки і енергетики Петер Альтмайер. Він є близькою довіреною особою Федерального канцлера Меркель і раніше займав посаду глави Федеральної канцелярії.».

За його словами, глава МЗС Німеччини Хайко Маас, який раніше мав представити Берлін на саміті, не зможе відвідати Київ у зв’язку з ситуацією в Афганістані.

“Маас зараз опинився під безпрецедентною критикою всередині Німеччини. Через це, йому доводиться зараз займатися саме Афганістаном, тому на саміт він приїхати не зможе”, — зазначив співрозмовник.

Klymenko Time повідомляє, що Афганістан – це, звичайно, важливо. Але ось, що цікаво, – вчора стало відомо, що США на «Кримської платформі» теж буде представляти міністр енергетики. У нас питання – вони про Крим збираються спілкуватися, або все-таки вирішувати питання по «Північному потоку-2»?