Російські загарбники намагаються захопити Куп’янськ, що на Харківщині. Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

«Стратегічних успіхів на Куп‘янському напрямку ворог не має. Мета росіян зрозуміла — вони хочуть знову окупувати місто», — повідомив Сирський.

Олександр Сирський запевнив, що Сили оборони дають гідну відсіч російським окупантам, зривають їх спроби просуватися вперед.

Військовий експерт Павло Нарожний додає, що російська окупаційна армія продовжить свої атаки на Куп’янсько-Лиманському напрямку, щоб відтягнути резерви ЗСУ з південного фронту.

За його словами, тимчасове затишшя під Куп’янськом не свідчить про те, що російські війська відмовилися від спроб атакувати на цьому напрямку.

«Це затишшя сталося не через те, що вони здалися чи ми умовно там всіх знищили, а тільки тому, що там зараз погані погодні умови… Тому вони не можуть активно атакувати. Але я більш ніж впевнений, що вони продовжать свої атаки на Куп’янсько-Лиманському напрямку”, — прогнозує експерт.

Павло Нарожний вважає, що цими спробами наступу на цій ділянці фронту російські окупанти намагаються відтягнути резерви Сил оборони України з півдня.

“Вони розуміють свою дуже програшну позицію на півдні, тому що там українська армія спромоглася знищити логістику ворога… Партизани підривають залізниці, HIMARS знищують артилерію і логістику, був нанесений удар ATACMS по Бердянському аеропорту, там знаходилися вертольоти. Тобто там на півдні в них ситуація дуже плачевна”, — зауважив він.

Експерт зауважив, що саме для того, щоб відволікти ЗСУ від південного фронту, відбуваються “м’ясні штурми” Авдіївки.

“Вони викидають в трубу величезну кількість живих людей для того, щоб ми на напрямок Авдіївки перекинули резерви», — наголосив Нарожний.

Військовий аналітик Олексій Гетьман також наголошує, що на Куп’янському напрямку російські окупанти намагаються робити танкові атаки. Втім, ЗСУ стримують росіян.

Фахівець наголосив, що РФ ще на початку року анонсували великий наступ саме на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

«Між Лиманом і Куп’янськом — близько 100 кілометрів. Тобто по всій цій лінії вони навряд чи б змогли атакувати. Це дуже широка смуга, тому вони зосередилися на Куп’янському напрямку. На Лиманському, зокрема, їхнє завдання вийти на річку Оскіл, а далі пробувати прориватися далі. Але ті військовослужбовці, які там ведуть бойові дії, ще тоді говорили, що це не схоже на спроби кудись суттєво просунутися», — наголошує Гетьман.

З його слів, наразі окупанти активно використовують танки та важку техніку. Та навіть незважаючи на це, особливого просування на Куп’янському напрямку не спостерігалося

Загарбники не вийшли на річку Оскіл росіяни. Навіть якщо їм це вдасться зробити, то форсувати її ворогу не вдасться. Адже там гірський кряж, а також побудовані потужні оборонні споруди.

“Вони не можуть одночасно атакувати Авдіївку і проводити штурми на Куп’янсько-Лиманському напрямку, у них не вистачає ресурсів. У росіян не вистачає можливостей атакувати в кількох місцях так серйозно, як вони це роблять під Авдіївкою», — резюмував Гетьман.

Відомо, що наразі наступальний потенціал окупаційної армії Росії на Куп’янсько-Лиманському напрямку розбитий. Втім, загарбники все ж поповнюють запас живої сили.