Росіяни розуміють, що їм нічого не світить, адже за Бахмутом є укріплені лінії оборони ЗСУ. Однак, зняти завдання не можуть. І в цьому вся їх проблема.

Про це заявив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.

Він зазначив, що окупанти не можуть ані зняти завдання, ані переформатуватися.

“Барани. Конкретні барани. Тим більше, якщо це все “підсвічено”, – розказав Світан.

Завдяки медійним ресурсам Пригожина, усі прекрасно знають про завдання, яке стоїть перед ватажком вагнерівців – протягом року взяти Бахмут.

“Тобто, він сам себе. Це називається “інформаційний капкан”, – наголосив військовий експерт.

І вийти з цього інформаційного капкана глава ПВК “Вагнер” вже не зможе.

“Це називається – “чим вище злетиш – тим болючіше потім падати”. От він злетів за допомогою медіаресурсів, от тепер з цієї висоти надутої йому доведеться рухнути на землю. Там ще й кісточок не залишиться”, – впевнений льотчик-інструктор.

Роман Світан, переконаний, що окупанти не можуть зняти тему щодо Бахмута.

«Вона автоматично зніметься, коли почнеться наш наступ. Їм не буде вистачати сил, засобів для виконання наступальних дій. Тоді й доведеться повертатися в початку точку виходу – Попасну», – вважає полковник ЗСУ в запасі.

Росіянам доведеться кинути все в Бахмуті та повернутися в Попасну.

“І тоді на питання: “А що це було? Ви кудись сходили?”. Вони ще медалі один одному будуть дарувати “за похід на Бахмут і повернення назад”. Сходили, називається, “побачити Бахмут і померти”, – наголосив Світан.

Росіяни не можуть зупинитися. Їх зупинити та повернути назад може лише український наступ на будь-якій ділянці фронту.

“Де б ми не почали, туди й буде увага перемкнута. І вони почнуть потрохи відгрібати назад в Попасну. І в тих уже руїнах Попасної намагатимуться втримати наші війська, які наступають”, – підсумував військовий експерт.

Варто зазначити, що російські окупанти дещо просунулися в межах Бахмута на тлі повідомлень про активізацію наступальних операцій “вагнерівців”.

Як повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW), геолокаційні кадри показують, що російські окупанти, ймовірно, досягли успіхів у західній частині Бахмута.

Крім того, в Інституті спростували дані про те, що деякі чеченські підрозділи “Ахмат” були перекинуті в Бахмут.

“ISW не бачив жодних візуальних підтверджень того, що підрозділи “Ахмат” діють в цьому районі”, – йдеться в огляді Інституту.

Також аналітики зазначили, що російські війська продовжували обмежені наступальні операції на лінії Авдіївка-Донецьк. А на заході Донецької області 8 травня російські війська не завдавали жодних підтверджених наземних ударів.

Додамо, що основне завдання для Сил оборони України зараз – звільнення всіх українських територій та знищення російської армії

Про це полковник СБУ та народний депутат Роман Костенко сказав у ефірі одного із телеканалів.

“Росія розуміє, що все вирішить бій. Я думаю, що в першу чергу вони себе готують не до життя після поразки, а до життя під час цієї війни та ізоляції Росії від усього цивілізованого світу. Говорити про поразку ще рано. Ми зробимо все для цього, але в Росії ще не знищена армія – є понад 500 тис. людей на нашій території, багато тисяч техніки” – зазначив він.

Костенко додав, що оборонно-промисловий комплекс у РФ ще працює.

“Потрібно знищити російські угруповання – не просто звільнити території, а створити умови саме для знищення. Щоб можна було говорити, що РФ програла. Поки у РФ буде армія – вона не програє у військовому плані. Основне завдання зараз – звільнення територій та знищення їх армії. Тоді можна говорити про поразку Росії”, – підсумував полковник СБУ.