Українська сторона знайшла десятки військових ЗСУ, які вважалися зниклими безвісти, а насправді ж опинилися у ворожому полоні і зараз команда докладає зусиль до їхнього повернення додому. Чекаємо новий обмін?

Справа в тому, що  Після кожного обміну полоненими з’являється інформація про зниклих безвісти за особливих обставин, що дає сім’ям надію на знаходження близької людини, повідомляє уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов.

У ексклюзивному інтерв’ю одному з агентств, відповідаючи на запитання про те, чи спрощується робота з пошуку зниклих безвісти після обмінів полоненими, Добросердов заявив: «Легше. Після обмінів полоненими з’являється інформація. Тобто, відповідні служби і органи працюють зі звільненими щодо підтвердження факту перебування в полоні та встановлення супутніх обставин».

«Кожен обмін — це ковток надії. І для рідних тих, кого ще не поміняли, також. Звільнені можуть підтвердити сім’ям, чий родич перебуває в полоні, що він не загинув, що він живий і здоровий, наскільки це можливо в умовах полону», — наголосив уповноважений.

Він також зазначив, що, коли мова йде про зниклих безвісти військових, то розуміють, що особа або загинула, або перебуває в полоні.

«Коли йдеться про цивільних — людина може перебувати на території ворога, але за певних умов зв’язок із нею обірвався», — додав Добросердов.

За словами уповноваженого, особа, яка знаходиться в полоні, продовжує бути внесеною до реєстру зниклих безвісти за особливих обставин.

«Дехто думає: якщо встановлено, що людина перебуває в полоні, то вона не є зниклою безвісти, бо місцезнаходження відомо. Це не так. Статус зниклого безвісти вказує, за яких обставин це сталося. Особа буде в статусі зниклого, доки не повернеться на підконтрольну Україні територію, або доки ми не зможемо комунікувати з нею на території іншої держави, з якою у нас є чинні міжнародно-правові угоди», — пояснив Добросердов.

Однак, з хороших новин — зараз Україна налаштована на великий обмін «всіх на всіх», що передбачатиме повернення усіх, в тому числі і цивільних. Переговори з російською стороною тривають.