В Україні може з’явитися нове місто-курорт. Аналог Монте-Карло або Лас-Вегаса. Президент Володимир Зеленський обіцяє, що новий населений пункт з’явиться на березі Чорного моря і підніме економіку.

На 16-й Ялтинській конференції (YES) президент зробив резонансну заяву. Він пообіцяв з нуля створити в Україні повноцінне місто. “Новий курорт на узбережжі Чорного моря. Слід уточнити, що це буде абсолютно нове місто, з нуля”, – сказав Зеленський.

Така ідея в Офісу президента виникла не випадково, адже за задумом команди Зе, Україні потрібні такі проєкти, які у стислі терміни можуть запустити економіку. Деталі і можливі локації невідомі, але логічно припустити, що місцем будівництва можуть виступити Херсонська, Миколаївська чи Одеська області.

Якщо ж проєкт буде розроблений і затверджений, це трапиться щонайменше за каденції Володимира Зеленського, до 2024 року. Тим паче що у “Слузі народу” і в новому пропрезидентському Кабінеті міністрів Олексія Гончарука мають на меті отримати 5-7% зростання ВВП щороку, а також 40% приблизно за 5 років.

Такий високий показник можливий лише у разі кардинальних змін в економіці країни: відкриття ринку землі, повної боротьби з корупцією або будівництва ось такого курорту на новому місці.

Трохи інформації щодо проєкту опублікував телеграмканал “Легітимний”. Автори стверджують, що локація розглядається на півдні Одеської області.

“Фішкою міста буде “ігрова зона”, і ще багато цікавих фішок можуть дати цьому місту. Розглядають варіант зробити там тимчасову “зону вільної торгівлі”, що дає колосальні інвестиції та зацікавленість бізнесу. Зараз команда Зеленського опрацьовує різні варіанти і пропозиції для великого бізнесу”, – стверджують автори каналу.

Добавимо, що також Зеленський нагадав, що вніс до Верховної Ради проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”, згідно з яким фінансову підтримку повинні отримувати тільки ті партії, які пройшли до парламенту. Крім того, в законопроєкті пропонується вдвічі скоротити фінансування політсил, які пройшли 5-відсотковий бар’єр на виборах.

“На мій погляд, такий підхід сьогодні оптимальний і прийнятний компроміс у вирішенні питання боротьби з корупцією в середовищі політичних партій і раціонального використання коштів платників податків”, – додав Зеленський.