Рішення Президента США Джо Байдена про виділення додаткового фінансування Україні на оборонні витрати демонструє світові та зокрема Кремлю беззастережну підтримку Києва Вашингтоном.

Так прокоментував в інтерв’ю телеканалу “Дом” колишній посол США в Україні, тимчасовий повірений США в Україні Вільям Тейлор рішення Байдена про виділення Україні допомоги в розмірі 60 млн доларів.

Дипломат уточнив, що фінансування призначене на оборонні витрати та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та навчання.

“Це додаткова сума, додаткові гроші в межах тієї допомоги, що надається на безпеку і яка доповнює вже виділену суму. Цьогоріч Сполучені Штати вже надали Україні 250 млн дол. допомоги для зміцнення безпеки. І, як я розумію, виділені гроші доповнюють цю цифру. Вона стане сигналом і для українців, і для росіян. Сигналом того, що США підтримують Україну”, — сказав він.

Крім того, колишній посол зазначив, що у Вашингтоні високо оцінили українську допомогу американським військовим в організації евакуації людей з Афганістану, захопленого талібами.

“Україна та уряд Президента Зеленського вже допомагають Президентові Байдену та американській адміністрації у розв’язанні питання з евакуації афганців, які працювали зі Штатами в Афганістані. Ми дуже стараємося вивезти їх з Кабула. Деякі залишаються тут, у Вашингтоні, деякі їдуть до інших країн. Україна вже теж запропонувала прийняти деяких афганців. Думаю, що уряд США дуже цінує цю підтримку, допомогу Президента Зеленського та українського уряду у розв’язанні цієї проблеми”, — заявив Тейлор.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент США Джо Байден підписав доручення виділити до 60 млн доларів на товари та послуги Міноборони США, що призначаються для безпекової допомоги Україні.

Відповідний документ опублікував Білий дім.

“Доручаю держсекретареві, згідно з ч. 506(a)(1) Акту про зовнішню допомогу від 1961 року cкоординувати виділення до 60 млн на оборонні товари та послуги Міністерства оборони, а також військове навчання й підготовку, для надання допомоги Україні“, – зазначається у документі.

Ймовірно, йдеться про частину допомоги у рамках погодженого пакету обсягом 150 млн доларів, другої частини безпекової допомоги для України, який затвердили у червні 2021 року.

У липні Палата представників схвалила проєкт про фінансування Держдепу у 2022 році, що передбачає збільшення оборонної допомоги Україні. Про це повідомило посольство України в США на офіційній сторінці.

На різні програми для України передбачено понад 480 млн доларів, у тому числі 125 млн – на безпекову допомогу.

“Згідно із законопроєктом, загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку та пов’язаних програм становить не менше 481,5 мільйонів доларів, що на 28,5 млн більше, ніж у поточному році. Із зазначеного кошторису 125 мільйонів доларів будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні за статтею “Міжнародне військове фінансування”, що на 10 млн більше, ніж у 2021 році”, – зазначили в посольстві.