У районі Бахмута Донецької області сили оборони України змогли просунутися на кількасот метрів. Про це речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Черевий заявив  в ефірі національного телемарафону.

За його словами, окупанти за минулу добу знизили активність, зафіксовано лише два бойові зіткнення на цій ділянці фронту.

“Під час контратак на деяких напрямках вдалося просунутися на відстань від 350 до 400 метрів”, – сказав Черевий.

Він зазначив, що зниження активності ворога пов’язане з його великими втратами, знищено 54 окупанти, ще 84 отримали поранення. Також українські захисники ліквідували реактивну систему залпового вогню «Град», самохідний міномет «Тюльпан», три безпілотники, три гармати та два польові склади боєприпасів у цьому районі.

Інтенсивність російських обстрілів, за словами Череватого, на бахмутському напрямку не знизилася, за добу РФ завдала 465 ударів артилерією і провела два авіанальоти.

Ватажок ПВК Вагнера Євген Пригожин знову обрушився з критикою на російського диктатора Володимира Путіна, підриваючи його авторитет і режим. Ймовірно, він розчарований тим, що в Кремлі ніяк не відзначили дії його найманців у Бахмуті.

Про це йдеться в новому зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

У документі зазначається, що Пригожин поскаржився пропагандистам на заборону про будь-які дискусії про ПВК Вагнера в інформаційному просторі. Він заявив, що російські бюрократи «виграють від такої цензури тільки в найближчій перспективі – від одного до трьох місяців, перш ніж російський народ дасть відсіч і почне ненавидіти бюрократів».

В аналізі ISW йдеться, що ватажок найманців помітно перевів розмову з обговорення неназваних російських чиновників на пряме звернення до Путіна.

Ймовірно, Пригожин нападає на Путіна за те, що той не дав обіцяну нагороду за захоплення Бахмута. Попередня словесна атака засновника ПВК Вагнера на Путіна сталася 9 травня, коли диктатор сподівався представити захоплення українського міста як велику перемогу Росії, чого не сталося.

«Висловлювання Пригожина на адресу Путіна і російського міноборони — у поєднанні з його вихвалянням досягненнями Вагнера — можуть свідчити про те, що Пригожин засмучений тим, що не отримав обіцяної компенсації за перемогу в битві за Бахмут. Можливо, російське МО навмисно саботувало Пригожина за кілька днів або тижнів до 9 травня, щоб завадити Вагнеру захопити кілька кварталів, що залишилися в західному Бахмуті, до дня перемоги, як припускає Пригожин. Путін міг навмисно не помічати таких зусиль МО із саботажу, щоб уникнути необхідності виконувати обіцянку, яку, на думку Пригожина, дав йому Путін», — пояснили експерти ISW.

У звіті також ідеться, що Пригожин припускав розширити Вагнер за рахунок російських звичайних сил або замінити російських військових чиновників на пов’язаних із Вагнером співробітників.

Аналітики ISW нагадують про заяву Пригожина про те, що виведення його найманців із Бахмута може зайняти більше часу, ніж до 1 червня. Їх можуть вивести в тилові табори тільки до 5 червня.

За оцінкою експертів, їхнє місце можуть зайняти не регулярні окупаційні війська РФ, а «добровольчі формування» і бойовики «ДНР».

«За оцінкою ISW, диверсійно-розвідувальна бригада Вовки діяла в районі Авдіївки, що ще більше вказує на те, що російські сили можуть перекидати нерегулярні сили та елементи „ДНР“ з околиць Авдіївки в район Бахмута. Перекидання цих елементів у Бахмут може знизити темп російських наступальних операцій на фронті Авдіївка — Донецьк», — уточнили там.

У ISW також вказали на зниження темпів операцій військ РФ у районі Бахмута.

«Зниження темпу російських наступальних операцій у районі Бахмута і триваюча операція з надання допомоги на місці, ймовірно, надають українським силам у цьому районі ініціативу для початку нового раунду операцій навколо міста, якщо вони того захочуть», — ідеться у зведенні.