З військової точки зору зараз відбувається переформатування захопленого Російською Федерацією півострова Крим на острів.

Звільнивши правий берег Дніпра на Херсонському напрямку, українські артилеристи отримали можливість з вищого правого берега Дніпра завдавати ударів аж до перешийка на Крим, розповів колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко в ефірі «FreeДом».

«Ми отримали можливість здійснювати вогневу поразку противника на логістичних шляхах, які йдуть з Криму… до південної частини його угруповання… З іншого боку, ми не забуваємо, що внаслідок дії на Кримському мості… його продуктивність у переміщенні логістично всього необхідного в рази зменшилася “, – сказав він.

Військовий експерт наголосив, що це важливо.

«І ось цей процес, що відбувається довкола Криму у військовому сенсі, зараз фахівці… назвали переформатуванням Кримського півострова з військової точки зору на острів…», – додав Романенко.

До слова, взимку на фронті буде гаряче, вважає військовий історик Роман Пономаренко. Про це він розповів в ефірі Радіо НВ.

«Обидві сторони взимку будуть проводити наступальні операції різних масштабів. Для росіян це теж принципове питання після двох місяців поразок, після того, як їх відсунули і відкинули, після того, як вони провели „часткову“, як вони кажуть, мобілізацію, набрали до 300 тисяч людей щонайменше. Вони наповнюють зараз свої війська своїм ресурсом і, зрозуміло, що вони цей людський ресурс будуть кидати в наступи. А в росіян же є такий стереотип, що зима — це їхній генерал Мороз, який їм завжди допомагає, і „русские зимы на боятся“, як вони кажуть», — зазначив Пономаренко.

ЗСУ взимку теж будуть проводити наступальні операції, адже, на думку експерта, Україна має для цього всі ресурси і непоган оснащення.

Офіцер батальйону “Свобода” Андрій Іллєнко також підтвердив думку, що зимова кампанія на Донеччині буде гарячою.

“Ворог намагається вести штурмові дії вдень і вночі. На Бахмутському напрямку бої продовжуються майже цілодобово. Може бути година-дві відносної перерви, а потім знову бій. Ворог намагається штурмувати наші позиції піхотою, – повідомив Іллєнко.

Крім того Іллєнко заявив, що військове керівництво Росії жене мобілізованих і зеків на

“Все завалено трупами противника. Ситуація серйозна, тривають запеклі бої. Бахмут – це українська фортеця, яка трималася коли звільняли Харківщину, коли звільняли Херсонщину, і зараз продовжує триматися. Роль Бахмута величезна у війні, попереду багато боїв”, – розповів офіцер баїв . Свобода”.

Водночас військовий експерт Роман Світан припустив, що армія РФ може під тиском ЗСУ відступити на Донецькому плацдармі. Найскладнішою ділянкою фронту сьогодні вважається Донецьк. Саме туди ворог стягнув усі свої резерви, не лише обороняючись, а й намагаючись вести наступ. Багато експертів стверджують, що Донецьку область звільнятиме найскладніше і, швидше за все, українські військові проводитимуть деокупацію цієї місцевості в останню чергу.

Полковник запасу ЗСУ Роман Світан назвав умови, за яких можна розраховувати на “жест доброї волі” окупантів на Донецькому напрямі.

Телеведуча поцікавилася у військового експерта, яка ймовірність, що окупанти самі підуть із Донецької області, як це було у Херсоні. На що Роман Світан відповів таким чином:

 “Росіяни чудово розуміють, що вихід наших військ у район Щастя під Луганськ і далі деокупація Луганська з боку Щастя (з Півночі з форсуванням Сіверського Дінця в районі Щастя) вона відріже російське угруповання, яке зараз перебуває в районі Донецька, відріже від ниток поставки з Росією, це буде вважатися оперативним “котлом”, а більше ніж 2-3 тижні в оперативному “котлі” жодне угруповання перебувати не може, тому вони вже готуються зараз. евакуації російських та окупаційних “влад” і російських частин у бік Ростова”.