Перед парламентом Грузії мітингувальники вимагали відставки уряду та звільнення Саакашвілі

У неділю, 9 квітня, в Тбілісі перед парламентом відбулися протести опозиційних сил. Мітингувальники вимагали відставки уряду та звільнення Саакашвілі
Про це інформує “Ехо Кавказу”.

На проєвропейських мітингах, організованих “Єдиним національним рухом”, вимагали відставки проросійського уряду.

Повідомляється, що як і місяць тому, присутніх скликав активіст Іраклій Павленішвілі.

Лідер руху Леван Хабеішвілі озвучив вимоги до влади, зокрема про негайну відставку підсанкційних суддів, прийняття закону про деолігархізацію, судову реформу та реформу центральної виборчої комісії. А також свободу головному рабину Росії Берлу Лазарі та експрезиденту Міхеїлу Саакашвілі.

“Давайте все скажемо російському олігарху Бідзіні Іванішвілі: “Іди, йди”. Бідзіна Іванішвілі намагається переписати історію. Де він побачив і прочитав, що грузини звикли до рабства? Де він це вичитав? Де Бідзіна Іванішвілі побачив, що боягузтво – це історія нашої країни, що удар у спину братній країні, Україні – це історія нашої країни?! Де він побачив історію зради? Бідзіна Іванішвілі має добре знати, що грузинський народ стоїть поряд з українським народом, ми боротимемося разом із нашими братами. Це не вузькі, партійні інтереси, це загроза національним інтересам нашої країни, коли ми бачимо як третього президента вбивають тортурами”, – заявив Хабеїшвілі.

Активіст запропонував партіям та лідерам обговорити ці вимоги, а громадськість закликав зібратися перед парламентом, об’єднатися та боротися до перемоги.

“Тим часом нам усі говорять, що катів та вбивць президента в ЄС не чекають. Ось чому важлива свобода Михайла Саакашвілі. Сьогодні ви бачили тут четвертого президента Георгія Маргвелашвілі, який говорив про важливість єдності. Ви бачили політичного лідера Георгія Вашадзе, який також говорив про важливість єдності. Раз і назавжди в цій країні має прояснитися, хто є справжньою опозицією, а хто – самозвана опозиція!” – додав Хабеїшвілі.

Повідомлень про порушення не надходило, хоча напередодні влада назвала зібрання “аморальним нахабством”.

Нагадаємо, видання Politico із посиланням на самого Михайла Саакашвілі повідомило, що він помирає.

“Я політв’язень у Грузії — країні, яку я очолював як президент з 2004 по 2013 рік і багато працював над переорієнтацією на демократію та Захід… Коли я повернувся до Грузії у жовтні 2021 року після восьми років вигнання, щоб підтримати вільні та чесні парламентські вибори, я був здоровим, енергійним 54-річним чоловіком. Потім я був негайно заарештований грузинською владою і з того часу перебуваю в ув’язненні на підставі чуток і політично мотивованих звинувачень у зловживанні владою, які тільки кремль і теперішній уряд Грузії вважають законними”.

“І на закінчення моє здоров’я різко погіршилося. Я зараз помираю. Мене систематично катували, фізично та психологічно, і нині в моєму організмі є ознаки отруєння важкими металами. Тепер я страждаю від приголомшливої множини з більш ніж 20 серйозних захворювань, всі з яких розвинулися в ув’язненні”.

“Також стає все очевиднішим, що я скоро помру, якщо не отримаю належну медичну допомогу за межами країни. Я продовжую закликати США та міжнародну спільноту зробити все можливе, щоб врятувати моє життя, вчинивши дипломатичний тиск на уряд Грузії та ввівши економічні санкції проти Іванішвілі та його соратників”.

“Моя смерть може викликати політичний хаос у Грузії, але моє мучеництво, безумовно, вважатиметься перемогою путіна — потужним символом для всіх лідерів цього регіону, а можливо, і всього світу, які не зможуть протистояти російському імперіалізму”, – написав Саакашвілі для Politico.

Додамо

Минулого місяця світові лідери закликали до його звільнення, а президент України Володимир Зеленський заявив, що нинішній уряд Грузії намагається вбити Саакашвілі.