За словами командира батальйону «Свобода» бригади «Рубіж» Петра Кузика, противник все ще намагається просунутися вперед на Донбасі і шукає слабкі місця в обороні українських сил, проте отримує по зубам на всіх напрямкам.

Російські окупанти продовжують тиск по всьому Бахмутському напрямку на Донеччині, проте українські захисники зберігають ситуацію під контролем. Детальніше про це розповів командир 3-го батальйону «Свобода» четвертої бригади оперативного призначення «Рубіж» Національної гвардії Петро «Апостол» Кузик в ефірі телемарафону.

За його словами, противник намагається знайти слабкі місця в обороні ЗСУ, проте загалом його тактика залишається незмінною. Російські війська атакують одразу на різних напрямках у сподіванні просунутися вперед. У випадку виявлення «тріщини» в обороні, вони починають на ній концентруватися.

«Можу похвалитися, що зараз немає таких глобальних успіхів, ми «трамбуємо» ворога навіть у такій позиції, коли він намагається тиснути по всій лінії. У нас класно себе проявили оператори дронів та інші підрозділи, тому принаймні цей останній тиждень поки що ініціатива в нас. Я вам більше скажу, ми досить суттєво прорідили лави окупантів»,- заявив Петро Кузик.

Окремо було зазначено, що в район Бахмута на Донбасі російські окупанти перекинули свіжі сили та військову техніку. Особливо це відчувається на тих ділянках, де у противника фіксується виснаження. Нині ж відбувається нова активізація і техніки справді багато.

«Хоча останній тиждень досить успішно завдається шкоди ворогу не тільки по нашому підрозділу, а й по «сусідах» справа і зліва. Штурми тривають, буває й так, що штурмують і вночі, і вдень, майже не даючи перепочити», — підсумував боєць із позивним «Апостол».

Нагадаємо, що 27 березня було повідомлено, що поблизу Часового Яру Донецької області на одного бійця Сил оборони припадає 7-10 російських військових. Андрій Отченаш, командир екіпажу БПЛА «Кара Небесна», пояснив причини відступу українських військ з позицій і назвав однією з основних проблем на фронті використанням ворогом керованих авіаційних бомб і ФАБів.

Він відзначив, що оперативна ситуація залишається складною. Один з перших негативних аспектів — це використання керованих авіаційних бомб і ФАБів. Також велика кількість російської піхоти є проблемою.

«На одного бійця Сил оборони України в даний час припадає приблизно 7-10 військовослужбовців Російської Федерації», — пояснив захисник.

Командир екіпажу БПЛА зауважив, що кожен український військовослужбовець стикається з величезною кількістю російських загарбників, більшість з яких гине або отримує поранення. Щодо локальних перемог окупантів, боєць зазначив кілька посадок, які є абсолютно неефективними.

«Отже, кожен раз, коли ми відступаємо з якогось оборонного рубежу, ми робимо це для того, щоб взяти кращі позиції для більш якісного знищення ворога», — додав Андрій Отченаш.

Він підкреслив важливість отримання підтримки особового складу у резервах і висловив сподівання на те, що новий закон про мобілізацію дозволить «захищати наш край значно ефективніше».

Також офіцер пресслужби 26-ї артбригади, Олег Калашніков, повідомив, що російські окупанти продовжують активні дії на Бахмутському напрямку, і ситуація там залишається досить складною. Противник намагається знайти слабкі місця українських військових.

За його словами, противник продовжує штурмувати позиції Збройних Сил України, зосереджуючи основні зусилля на населеному пункті Богданівка в Донецькій області. Також під ударом російської армії перебувають Кліщіївка, Андріївка та Іванівське, де тривають постійні бої. Час від часу окупанти використовують і броньовану техніку.

Російська артилерія працює фактично цілодобово, а всі вищезгадані населені пункти обстрілюються з метою спроби захоплення в майбутньому Часів Яр.