Президент Володимир Зеленський запропонує нового генерального прокурора, щойно сформується більшість у новому парламенті.

"Ми підтверджуємо реформу судової системи та антикорупційних органів. З 5 вересня розпочне роботу Вищий антикорупційний суд. Після формування більшості у новому парламенті з’явиться кандидатура нового Генпрокурора. Таким чином, ми зможемо на ділі захищати інвесторів від впливу правоохоронних органів".

Генпрокурор призначається і звільняється президентом за згодою Верховної Ради. Нардепи можуть висловити недовіру генпрокурору, що веде до його відставки.

З травня 2016 року посаду генпрокурора обіймає Юрій Луценко.

Нагадаємо, після того, як в Росії суд продовжив арешт всім 24 українським морякам, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує звільнення українців, а не їх обміну. Про це він сказав журналістам у Києві.

"Ми не говоримо про обмін з приводу наших моряків, моряків нам повинні повернути", – підкреслив глава держави.

Якщо про добру волю і ми дійсно бажаємо, щоб такий час настав найближчим часом, ми готові Вишинського поміняти… Сенцов – це як приклад. Ми готові поміняти на Сенцова, але це не розмінна монета, я маю на увазі.