Вчора був цікавий Шустер LIVE. Незрозуміло тільки чому Степанов – єдиний з усього Кабміну прийшов в студію. Аналіз ефіру проводить тг-канал “Легітимний”.

Чому не було представників мінфіну і мінекономіки, адже половина питань з карантину вихідного дня стосується їх компетенції.

Глава МОЗ заявив, що з епідеміологічної точки зору він сам виступає за повний локдаун, але з точки зору української економіки, після фінрозрахунків було обрано напівзахід у вигляді карантину вихідного дня. Подібна історія практикувалася в Ізраїлі влітку і дозволила трохи сповільнити інфікування.

Ефір був напруженим. Депутати Радуцький і Гончаренко без зупинки переходили “на особистості”, перекидаючись класичними фразами “так хто ти взагалі такий?”. Доктора дрейфували в векторі Степанова, а ресторатори в особі Сергія Ситникова повідомили, що націлені на пошук рішень в діалозі з владою.

МЕРТ і Мінфін топлять за відсутність будь-якого карантину, тому, що “економіка не витримає”. Але як ми бачимо за прикладом провідних світових країн – це не варіант. Інакше буде колапс медичної системи. Навіть в США команда Байдена заговорила про необхідність повного локдауну для Америки. Європа вся закривається і посилює заходи.

На Банковій розуміють, що атаки будуть посилюватися, тому готуються до тривалої інформаційної “війни” з цього кейсу.

Нагадаємо, в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна” 13 листопада відбулася перепалка між нардепом від “Європейської солідарності” Олексієм Гончаренком і його колегою від “Слуги народу”, головою парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайлом Радуцьким. Депутати обговорювали кількість тестувань на коронавірус в Україні, боротьбу з COVID-19 і медичні закупівлі.

Гончаренко заявив, що Україна робить мало тестів на коронавірус. Радуцький зазначив, що на початку пандемії Україна робила близько 200 тестів на добу, а сьогодні – близько 50 тис.

“Більше тестувань – це добре, але це не головне в боротьбі з коронавірусом”, – додав він.

“А що головне? Купити втридорога апаратуру?” – запитав Гончаренко.

Радуцький відповів: “Не знаю, це Петро Олексійович (ймовірно, мова йде про п’ятого президента, зараз нардепа від” Європейської солідарності “Петра Порошенка. -ред) купував з 30-процентним відкотом комп’ютерні томографи, я це пам’ятаю, я вам покажу , подивіться “.

Гончаренко на це сказав колезі: “Вас цікавлять тільки гроші”.

– “А хто це говорить? Партія бариги, який на війні заробив мільярди?” – відповів Радуцький

“У вас є якісь відповіді, окрім” сам дурак “?” – запитав парламентарій від “Європейської солідарності”.

Ведучий спробував зупинити суперечку.

“Я йому – про тести, він мені каже:” Сам дурень “, – сказав Гончаренко.

“Якби я хотів сказати, що ви дурень, я б сказав. Але це неетично: сказати, що він дурень”, – відповів Радуцький.

Шустер звернувся до Гончаренка: “Михайло не сказав, що ви дурень. Це я можу сказати, але я мовчу”.